XPERIA X10 ar Android 2.1 Apraksts

Pagājušā gada Novembrī Sony Ericsson mobilie telefoni Xperia X10 saņēma labu dāvanu – iespēju atjaunināt OS no Android 1.6 “Donut” uz Android 2.1. “Eclaire”  - ar smaidu  var paziņot, ka nomainījām “poņčiku” pret “eklēru”. Vai, līdz ar to, Xperia X10 ir ieguvis ko līdzīgu jaunai elpai? Noskaidrosim!

Vecais Android jau nebija slikts priekš tā laika, bet viss mainās! Turklāt Android 1.6 nevar salīdzināt funkcionalitātes, ērtības un ātrdarbības ziņā ar jaunajiem “fjodoriem” un “eklēriem” (Froyo un Eclaire, attiecīgi). Izklausās jau smieklīgi, bet visu cieņu Google Android izstrādātājiem – vismaz ir par ko pasmaidīt bargo “nexus/core” u.c. “spēkvārdu” nosaukumu pasaulē!

Es neatkārtošos un nerakstīšu visu tehnisko informāciju no jauna, jo tur nekas būtiski nav mainījies, tikai izcelšu būtiskāko, ko lietotāji ieguva ar atjauninājumu:

  • 720p video ieraksta iespējas
  • pastāvīgs auto fokuss video ieraksta laikā
  • 5 izvēlnes “home” sadaļā
  • HTML5 atbalsts web pārlūkā
  • rezerves kopijas – backup/restore aplikācija

Ir arī daudzi citi kosmētiski sīkumi, kas izmainījās līdz ar Android 2.1. ieviešanu Sony Ericsson Xperia X10 mobilajos telefonos – jauni sistēmas fonti un platāka paziņojumu josla ir tikai daži no tiem. Tomēr Xperia X10 arvien neatbalsta “Multi touch” (ekrāna spēju reaģēt uz vairākiem vienlaicīgiem piespiešanas punktiem) un 16 minljonu krāsas (ekrāns tehnoloģiski to atbalsta, bet tā iespēja ir “apgriezta” programmatūrā), par ko Sony Ericsson ir jau saņēmis gana daudz kritikas. Protams, tie noteikti nav iemesli lai šo telefonu nepirktu, it sevišķi, ņemot vērā tā šodienas cenu – ap Ls 280. Ņemiet vērā, ka Androida atjaunināšana no “poņčika” uz “eklēru” visticamāk būs jāveic pašiem vai arī jāsarunā ar kādu no tehniskā servisa.

Kā atjaunināt Sony Ericsson Xperia X10 Android no 1.6 uz 2.1 var redzēt šajā video:

Būtiskākās izmaiņas ir labi attēlotas šajā video:

Sony Ericsson Xperia X10 mobilie telefoni ir aprīkoti ar labu 8 megapikseļu fotokameru un LED zibspuldzi, kas ļau bildēt 3264 x 2448 pikseļus lielas bildes. Pārsteidz tas, ka manuprāt lielāko neērtību, kas ir saistīta ar zibspuldzes lietošanu, tā arī neizlaboja – zibspuldze vēlarvien ir jāieslēdz ar roku katru reizi, kad gribat to lietot un, ieslēgšanas izvēlne ir diezgan dziļi apglabāta! Toties iespēja filmēt 720p HD video ir tiešām būtisks uzlabojums!

Secinājumi – tas, ka Sony Ericsson Xperia X10 mobilais telefons nav nekāds jaunais, noteikti atstāj iespaidu – šim modelim ir grūti sacensties ar jaunajiem HTC Desire HD vai Samsung Galaxy S modeļiem bet, cena arī ir gandrīz uz pusi zemāka nekā Desire HD.

Pirkt vai nepirkt? Mans personīgais viedoklis ir tāds, ka mobilo telefonu pasaule mainās pārāk strauji, lai pirktu nu jau gandrīz divas paaudzes vecu viedtelefonu!