Samsung Galaxy Tab Planšetdatora Apraksts

Apple iemītajās iPad planšetdatoru takās pamazām sāk mīņāties arī pakaļskrējēji, un Samsung ar P1000 Galaxy Tab ir to skaitā. Nav jau brīnums – Apple ar iPad ir visai pasaulei pastāstījis, kas ir planšetdators un ko ar to var darīt, tāpēc Samsung tas vairāk nav jādara un atliek tikai skriet pakaļ piedāvājot savus modeļus – piemēram, P1000 Galaxy Tab.

Samsung P1000 Galaxy Tab nav nekāds izcils jauninājums – pēc funkcijām un “tehnoloģiskā pildījuma” ir tuvs Samsung Galaxy S mobilajam telefonam – jau pierastais Android 2.2 Froyo un viss, kas ar to ir saistīts – principā, Atskaitot Amoled ekrānu, Galaxy Tab ir izmēros uzpūsts mobilais telefons Galaxy S tikai bez jaukā amoled ekrāna.

Ir arī pāris būtiskas atšķirības – pirmā un, manuprāt, viena no svarīgākajām ir tā, ka pēc displeja kvalitātes triumfa ar Samsung Galaxy S super amOLED ekrāna, Samsung P1000 Galaxy Pad ir aprīkots ar visnotaļ viduvēju 7″ 16miljonu krāsu skārienjūtīgu LCD ekrānu – ir pietiekoši gaišs, kontrastains bet ir arī daži trūkumi – brīžos, kad informācija uz ekrāna ir strauji jāatjauno – piemēram ātri skrullējot web pārlūku vai skatoties kādu ātrāku momentu uz filmas, ir manāmas “pēdas” – ekrāns nav pārlieku ātrdarbīgs, katrā gadījumā to var redzēt, ja ieskatās.

Otrā būtiskā atšķirība ir 3.2Mpix ar led zibspuldzī arpīkota kamera – nesaprotu, ja korpuss ir tik liels un vietas ir pietiekoši, kāpēc nevarēja aprīkot ar ko labāku? Tajā pašā Galaxy S ir 5Mpix kamera… bet bez zibspuldzes.

Mobilais telefons vai… planšetdators vai mēģinājums ātri ieņemt vietu arvien augošā planšetdatoru tirgū? Samsung P1000 Galaxy Tab būtiskākā atšķirība no iPad ir tā, ka tajā ir ne tikai 3G datu pārraide, bet to var izmantot arī kā mobilo tālruni un zvanīt… pie auss tādu 190.1 x 120.5 x 12 mm un 380g smagu aparātu neliks – mikrofons un skaļruņi nav izvietoti tur, kur parastiem mobilajiem telefoniem, toties turēt uz galda un zvanīt caur Skype ir parocīgi un zilzoba austiņa arī būs labs risinājums tiem, kam gribēsies zvanīt izmantojot šo planšetdatoru.

Tomēr te ir dažas nianses – ekrāns Samsung Galaxy Tab nepārsteidz ar superaugstu kvalitāti un, salīdzinot ar iPad, lēnāks, nav tik spilgts un ir sliktāku skatījuma leņķi, ar Amoled vispār nevar salīzināt. Un te man rodas jautājums – kāpēc iekārta, kas ir izmērā mazāka, ar mazāku ekrānu maksā vairāk nekā sākuma līmeņa 16Gb Apple iPad? Vēl jo vairāk, ja Apple tiek uzskatīts par kaut ko glamūru un šiku un to pērkot, manuprāt, vismaz 20% no cenas aiziet aizkostā ābola zīmola pucēšanai, tad Samsung uz to var pretendēt tikai visnotaļ nosacīti. Jā, ir atšķirības – Galaxy Tab ir foto un video kamera un ar to var zvanīt GSM tīklā, bet es ļoti šaubos, vai šo ierīci kāds izmantos ka primāro mobilo telefonu un ar to aktīvi zvanīs GSM tīklā – pieļauju, ka Skype zvani būs tikpat populāri un to var darīt arī uz iPad.

Mani pārsteidz cena. Sliktā nozīmē – Samsung Galaxy Tab šodien maksā ap Ls 380, sākuma līmeņa Apple iPad WiFi – Ls 350 (3G modelis Ls 429) bet, 7″ planšetdators ar nedaudz vājāku (800mhz pret Samsung’a 1000Mhz) procesoru, to pašu Android 2.2 Froyo bet bez GSM un Samsung zīmola – tikai Ls 130 – veselas trīs reizes lētāk! Es personīgi uzskatu, ka diez vai planšetdatorus primāri izmantos zvaniem mobilajos tīklos, drīzāk kā datora aizvietotāju, GPS navigāciju + izklaides ierīci, bet arī tad tā cena manuprāt ir pārāk augsta.

Protams, izmēram ir nozīme – Galaxy Tab ir mazāks par to pašu iPad un daudzi lietotāji to uzskatīs par ievērojamu plusu, bet ne tik, lai to varētu ielikt krekla krūšu kabatā un ērti tādā veidā staipīt līdzi – pamēģiniet ievietot oriģinālo DVD filmu vāciņu kabatā – salīdzinājums ir visnotaļ tuvs, tik DVD filmu vāciņš ir par centimetru platāks, bet augstums ir tie paši 190mm! Tas nozīmē tikai to, ka šī iekārta tāpat tiks nēsāta koferī vai somā un, šajā brīdī ir pilnīgi vienalga vai izmēra/svara ziņā tur ir 7″ Samsung Galaxy Tab vai 9″ Apple iPad – 300g svara starpība diez vai būs noteicošais faktors, toties lietot iPad būs ērtāk pateicoties labākam, lielākam un spilgtākam ekrānam.

Secinājumi – Samsung P1000 Galaxy Tab ir lielisks aparāts, ja vajag visu-vienā – multimēdiju atskaņotāju, kas pavelk 1080p (full HD) kvalitātes filmas, labu GPS navigācijas iekārtu ar dažām interesantām lietām kājāmgājējiem, video kameru (720x480p ir maksimālais video izmērs), fotokameru fiksajiem kontaktu foto, e-grāmatu lasītāju un, arī, mobilo telefonu. Ideālā pasaulē, šī ierīce aizvietotu mazos netbook’us, kas patreiz ir tik populāri ir tikai viens “bet” – cena, manuprāt, nav adekvāta – pa 380Ls izvēle ir visnotaļ plaša, ieskaitot to pašu sākuma līmeņa iPad Wi-Fi.

Pirkt vai nepirkt? Jā, bet tikai tad, ja tas maksātu par kādiem Ls 80-100 mazāk – ap Ls 280-300, šobrīd, manuprāt, ir stipri par dārgu!