Samsung Galaxy S apraksts

Jau kuro reizi dzirdu jautājumu – mobilais telefons Samsung Galaxy S (I9000) vai HTC Desire HD? Grūta izvēle, piekrītu, it sevišķi tāpēc, ka abi mobilie telefoni ir praktiski vienādi gan pēc cenas, gan pēc funkcijām, bet, pagaidiet, ir tomēr dažas būtiskas atšķirības, kas padarīs izvēli nedaudz vienkāršāku.Mobilais telefons Samsung i9000 galaxy

Sākšu ar to, ka Samsung Galaxy S I9000  ir iespējams labākais no ekrāniem – superspilgtais 4″ un 16 miljonu krāsu Super AMOLED ekrāns, kas ir tikai nedaudz mazāks ka Desire HD. Visā pārējā – gan aprīkojuma, gan arī tehnisko iespēju ziņā šie telefoni ir ļoti līdzīgi. Iespējams, ka megapikseļu fani gribēs par 3 megapikseļiem garāku kameru, kas ir pieejama HTC Desire modelim, bet kādam būs svarīgāks tas, ka Samsung i9000 Galaxy S ekrāns ir jūtami labāks.

Lielākie plusi salīdzinot ar HTC Desire HD – spilgtāks un labāks ekrāns (es pat teiktu, ka Samsung AMOLED ekrāns ir labākais, kas šodienas viedtālruņos ir atrodams – superspilgtas krāsas, melnie toņi gluži kā Pioneer plazmas paneļiem un izcila redzamība arī tiešos saules staros), Samsung ir izstrādājis savu Android OS interfeisa paraugu TouchWiz, kas nāk līdz un ir, iespējams, ērtāks nekā Android noklusētais (manuprāt, tas nedaudz atgādina iPhone ekrāna stilu – navigācija no kreisā “galvenā” loga uz pārējiem). Samsung telefonam līdzi nāk arī praktiski visas nepieciešamās programmas, kamēr uz HTC tās būs jāpiepērk vai jāuzinstalē.

Tagad par slikto – Samsung I9000 Galaxy S web pārlūks (pie vainas gan ir Android 2.1) neatbalsta flash tehnoloģiju – youtube ir jāskatās caur speciālu aplikāciju bet mājas lapas, kurās ir flash video, tie nebūs pieejami. Iespējams, ka Samsung izlaidīs atjauninājumu uz Android 2.2., kur šī lieta ir labota!

Plastmasīgais korpuss ir patiess pirkstu nospiedumu magnēts (nepārprotiet – kvalitāte ir laba, tikai viss pulēts), iebūvētais skaļrunis ir gana labs un FM radio nez kāpēc skan tikai mono (labojums – kopš ir pieejams Android 2.2., tas FM ir stereo!). Tehniskos cilvēkus interesēs arī tas, ka Galaxy S I9000 jau nāk ar Android 2.2 Froyo versiju un vietas uz ROM ir daudz vairāk nekā tam pašam HTD Desire – apmēram 1.8Gb paliek brīvs priekš aplikācijām no kopējiem 2Gb. Multimēdiju faniem noteikti patiks fakts, ka Samsung Galxy S spēlē .mkv un .flac failus bez papildus programmām, un dara to ļoti labi. Pēc ilga iPhone lietošanas, šis fakts liekas tiešām patīkams.

Te var aplūkot “oficiālo” modeļa prezentācijas video (gan kā parasti, angļu valodā), iesaku noskatīties – var redzēt kaudzi ar patīkamiem sīkumiem, kas ir iestrādāti šajā telefonā.

Samsung televizoru īpašnieki (tiem modeļiem, kam ir DLNA atbalsts) noteikti priecāsies par iespēju skatīt HD kvalitātē (720p un 30fps) nofilmētos klipus uz televizora izmantojot bezvadu tīklu un DLNA tehnoloģiju. Te var redzēt kā izskatās 720p kvalitātē filmēts video ar Samsung I9000 Galaxy S:

Nobeigumā gribu pateikt tikai vienu – tie, kas ir redzējuši mobilā telefona Samsung I9000 Galaxy S fantatisko AMOLED ekrānu un ērto TouchWiz lietotāja interfeisu diez vai pēc tam būs mierā ar ko citu! Pats personīgi esmu sajūsmā par to, cik kvalitatīvi un labi Samsung Galxy S atskaņo HD mkv video failus – nebremzē, pārtin filmu sekunžu laikā un izskatās patiešām perfekti!

Pirkt vai nepirkt Samsung Galaxy S? Subjektīvi (vispār, kopš lietoju šo telefonu – arī objektīvi ir vērts pirkt, tiešām superīgs aparāts) – jā, pirkt – ļoti patīkams mobilais telefons, pārdomāts un ļoti ērts lietotāja interfeiss pateicoties TouchWiz, labs “noklusētais” programmu pakojums – gatavs darbam, kad izņem no kastes (Samsung pacenties salikt iekšā visas nepieciešamās programmas, ieskaitot Ofisa, turklāt Samsung piedāvā arī savu “app” vietu, kur var bez maksas lejuplādēt daudz labu programmu – foto un video redaktoru, kādu 3D spēli un kaudzi ar ziņu “feediem”) turklāt Android operētājsistēma (pēdējie modeļi nāk ar Android 2.2) padara lietošanu ļoti ērtu. Nemaz nerunājot par tādiem patīkamiem sīkumiem, ka Samsung Galaxy S prot strādāt kā Wi-Fi piekļuves punkts un caur to var ērti pieslēgt līdz 5 lietotajiem un izmantot iebūvēto datu pārraidi interneta pieejai. Un tam visam vēl nāk klāt ļoti augstas kvalitātes skaņas atskaņošana – mūzikas un filmu cienītāji to noteikti novērtēs!