Samsung Galaxy Mini GT-S5570 Apraksts

Mobilie Telefoni Samsung Galaxy Mini GT-S5570 ir lielisks piemērs tam, kā viedtelefoni (smartphone) pamazām aizstāj “parastos” mobilos ar klaviatūru un bez skārienjūtīgiem ekrāniem. Rodas sajūta, ka drīz tādi telefoni kā Nokia C1 izzudīs kā suga un pēc dažiem gadiem būs atrodami tikai muzejos, Google Android būs pieejams arī ledusskpja versijā un tas ar Twitter’a palīdzību ziņos mums par svaiga piena piegādi no vietējā veikala un par to, ka biezpienam pēc 6 stundām beidzas derīguma termiņš. Protams, jokoju, bet, Samsung Galaxy Mini ir lielisks piemērs tam, uz kurieni virzas mobilās tehnoloģijas, proti, labs un spilgts skārienjūtīgs ekrāns, visplašākās komunikāciju un datu pārraides iespējas iespējas, visi iespējamie mobilie tīkli un GPS, turklāt, tas viss Ls 125 robežās (mazcenas mobilie telefoni vēl lētāk – LMT, manuprāt, Ls 14 + mēnesis bezmaksas internets), kas, manuprāt, ir visnotaļ lēti.

Samsung Galaxy Mini S5570 svarīgākās tehniskās detaļas:

  • Mobilie tīkli: HSDPA, EDGE/GPRS, 3G
  • Izpildījums: Viedtelefons ar skārienjūtīgu ekrānu
  • Izmēri: 110.4 x 60.8 x 12.1 mm, 105 g
  • Ekrāns: 3.2” kapacitatīvs skārienjūtīgs ekrāns QVGA ar 240×320 punktu izšķirtspēju.
  • Procerors: ARMv6 600Mhz
  • Operētājsistēma: Android 2.2.1 Froyo
  • Atmiņas: 160MB telefona atmiņa, 384MB RAM, vieta microSD kartei, kas atbalsta līdz 16Gb
  • Kamera: 3 Mpx kamera bez auto fokusa ar 320×240 un 15fps video ieraksta iespēju
  • Datu pārraide un pieslēgumi: Wi-Fi b/g/n, Bluetooth 2.1 ar A2DP atbalstu, microUSB pieslēgvieta, GPS uztvērējs ar A-GPS atbalstu, 3.5mm audio pieslēguma vieta
  • Dažādi: FM radio, iebūvēti akselerācijas un attālumu seonsori, “Swype” teksta ievades metode, Social Hub programma ar populārāko sociālo tīklu atbalstu

Samsung Galaxy Mini būtiskākais trūkums ir tā zemās izšķirtspējas ekrāns. Nepārprotiet mani, ekrāna spilgtums, krāsas, kontrasts un redzamība ir ļoti labas, tikai punktu par maz. Lai arī kā Samsung inženieri necenstos, Android izskatās ne pārāk labi šādā izšķirtspējā, vai precīzāk, jūs neizbaudīsiet visas tā priekšrocības un iespējas. Cik noprotu, šis tad arī bija kompromiss, uz kura rēķina Samsung arī ietaupīja – zemās izšķirtspējas ekrāns. Toties pateicoties tam, ka ekrāns ir vienkāršs, mobilie telefoni Galaxy Mini iespējams būs vieni no lētākajiem skārienjūtīgajiem telefoniem uz Android bāzes.

Korpuss ir izgatavots no kvalitatīvas plastmasas, aizmugures vāks ir ar patīkamu profilu, neslīd, rokās turas labi, es tikai īsti nesapratu zaļo strīpu gar telefona sāniem – kāpēc tieši zaļa? Patika Home un Menu podziņas – tās var ļoti ērti sataustīt un tās ir atsaucīgas. Sānos atradīsiet vietu microSD kartei – to var nomainīt bez kartes atslēgšanas telefonā, kas ir visnotaļ ērti.

Samsung Galaxy Mini ir aprīkots ar TouchWiz lietotāja interfeisu – iespējams, tas ir vienīgais, kas ļāva piedāvāt šo mobilo telefonu ar Android 2.2. Programmu ikonas ir nedaudz pārtaisītas lai kompensētu displeja zemo izšķirtspēju un izvēlne izskatās šādi. Jāpiezīmē, rodas sajūta, ka pie šī mobilā telefona ir pamatīgi pastrādāts, lai izspiestu visu iespējamo no pieticīgā ekrāna. Un izskatās, ka tas ir izdevies – ekrāna jūtība ir laba un tas atbalsta visas iespējamās “knaibīšanas” lai pietuvinātu vai attālinātu kādu objektu.

Kā jau kārtīgs Android telefons, arī Samsung Galaxy Mini nāk ar 7 programmu izvēlnēm, kuras tad var piepildīt ar dažādiem rīkiem, programmām un shortcut’iem. Gribu piezīmēt, ka “Live Wallpapers” šis modelis neatbalsta – tas jau būtu nedaudz par traku priekš 600Mhz procesora un viss pasākums pamatīgi bremzētu. Neskatoties uz to, Galaxy Mini ir standarta Android foto galerija ar visiem glītajiem 3D efektiem un Android lietotājiem pierasto kārtību – telefons pats sameklē visus foto un sakārto glītās kaudzītēs. Ja ir vēlme, var pat importēt attēlus no Google Picasa internetā – visnotaļ ērti!

Salīdzinoši vājā fotokamera ir vēl viens šī telefona trūkums – nav autofokusa, zibspuldzes un video ieraksta iespējas ir pavājas – QVGA @15fps – YouTube tādus īsti neliks, kvalitāte par zemu. Neskatoties uz salīdzinoši vājo kameru – tikai 3Mpx, attēli sanāk labi – detaļas un krāsas ir apmierinošas, tikai pietuvinot foto var redzēt ka attēls ir apstrādāts ar kameras trokšņu slāpēšanas algoritmiem.

Web pārlūks šim telefonam ir tas, kas nāk Android standarta pakā un tieši šeit var novērtēt to, ka kapacitatīvais ekrāns atbalsta visus modernos “pinch” un “multi-touch” lai darbotos ar teksta tuvināšanu/attālināšanu. Tas padara interneta sērfošanu ar Galaxy Mini visnotaļ patīkamu – teksts ir ērti pietuvināms un pat sarežģītas un lielas lapas ir visnotaļ lasāmas. Protams, par flash atbalstu aizmirstam.

Spēles uz Samsung Galaxy Mini.

Angry birds strādā diezgan labi :-) Šajā video to var lieliski redzēt:

Secinājumi.

Ja zaļā krāsa nebiedē, tad mobilie telefoni Samsung Galaxy Mini būs labākā izvēle šajā cenas grupā (Android 2.2 telefons par aptuveni Ls 125!) – ļoti laba uzbūves kvalitāte, praktiski visas iespējas, ko piedāvā Google Android 2.2 platforma, un kuras līdz šim bija pieejamas tikai “dārgajiem” telefoniem – plašās komunikācijas un datu pārraides iespējas, navigācija/Google maps kopā ar patīkamu lietošanu padara šo mobilo telefonu par visnotaļ pievilcīgu izvēli.