Nokia N8 Apraksts

Paņemot rokās Nokia N8 mobilo telefonu īsti uzreiz nevar saprast – vai tas ir mobilais telefons ar fotokameru vai otrādi – fotokamera ar mobilā funkcijām. Skaidrs ir viens – šajā gadījumā divi vienā īsti nestrādā pateicoties Symbian3 operētājsistēmai.Mobilais telefons Nokia N8Dizains ir gana labs – Nokia N8 var palielīties ar glītu anodēta alumīnija korpusu un ļoti labu uzbūves kvalitāti. Arī ekrāns ir ļoti kvalitatīvs – 16 miljonu krāsu 3.5″ AMOLED displejs ir perfekts arī spilgtā saulē. Patīkami turēt šādu mobilo telefonu rokās. Nokia arī ir padomājuši par lietošanas ērtību – ir atsevišķi izdalītas pogas fotokamerai – tiešām ērti. Un, protams, Nokia N8 var lielīties ar Carl Zeiss 12 megapikseļu fotokameru un labu zibspuldzi. Ja nu kāds piedalās megapikseļu sacensībās, šis būs īstais aparāts! Es atļaušos nedaudz atkāpties un vēlreiz atgādināt, ka megapikseļu skaits principā vēl neko daudz pats par sevi nenozīmē. Jebkurā ciparu fotokamerā ir svarīgas divas lietas – objektīvs (precīzāk tā izmēri un lēcu dzidrums) un matrices izmērs, uz kuras tiek projecēts attēls. Lai nu kā mobilo telefonu ražotāji necenstos, vieta zem korpusa ir visnotaļ ierobežota un tāpēc nedz matrices izmērs nedz arī fotokameras objektīvs nevar būt īpaši lieli un, līdz ar to, fizikas likumus neapmānīsi.

Nokia N8 mobilo telefonu būtiskākie trūkumi:

  • Symbian vēlarvien atpaliek no Android un Windows7 par Apple iOS nemaz nerunājot.
  • 12 megapikseļu kamera nedos to prieku, ja tās lietošanas interfeiss jums atgādina par 90 gadu beigām.
  • OVI izskatās kā būtu izmiris salīdzinājumā pat ar Android programmu veikalu – ļoti skumīgs pieejamās programmatūras klāsts, cenas daudzām pārsteidz, jo ir brīnumi pa EUR 30+ un tās nav jaunākās 3D spēles no Electronic Arts.
  • Akumulatora darba laiks ir pamazs un, mācoties to “labāko” no Apple, lietotājs to apmainīt nevar.
  • Symbian mēdz uzkārties ik pa reizei un, tā kā batereju nevar izņemt, secinājumus izdariet paši.
  • Office dokumentus bez maksas papildprogrammas iegādes nevarēs redaktēt.

Viena lieta tomēr nav mainījusies – ir patīkami atvērt Nokia N8 kasti un konstatēt, ka bez jau pierastā komplekta – akumulatora lādētāja/datu kabeļa, labām austiņām ar mikrofonu, komplektā ir vēl pāris kvalitatīvu kabeļu lai varētu telefonu pieslēgt pat pie TV vai pie telefona pieslēgt kādu no atmiņas kartēm – ļoti ērti tad, ja telefons pamatā ir nepieciešams izklaidei – fotografēšanai, video ierakstīšanai. Ļoti ērti būs ceļojumos, jo pateicoties pārdomātai uzbūvei filmas un foto varēs ērti pieslēgt pie televizora vai datora monitora vai arī tās pārkopēt uz kādu no USB ierīcēm.

Lai gan mobilais telefons Nokia N8 ir aprīkots ar diezgan iespaidīgu 1200mAH Li-jonu BLD-4 tipa akumulatoru un, kā pats ražotājs apgalvo, tā darba laiks būs līdz 400 stundām gaidīšanas režīmā un 12 stundas sarunājoties, praksē aktīvi  lietojot telefons diez vai nodzīvos bez uzlādes ilgāk par divām dienām – ļoti nepierasti zems rādītājs priekš Nokia.

Lai arī kopsummā mobilais telefons Nokia N8 ar jauno Symbian3 operētājsistēm ir solis “pareizajā” virzienā, tomēr tajā vēl ar vien ir pamanāmi vecie Symbian stulbumi – dubultie klikšķi lai atvērtu kādu no programmām vēl vietām ir palikuši un, manuprāt, pats lielākais stulbums – on-screen QWERY klaviatūra un ievades mehānisms nav mainījies. Tāpat kā pirms pāris gadiem ar pirmajiem Symbian, arī šim telefonam teksta ievade ir viens no lielākajiem mīnusiem – katru reizi tiek atvērts jauns logs, kurā tad arī teksts tiek ievadīts, tad tas logs tiek aizvērts un atgriež lietotāju iepriekšējā lapā. Rezultātā ir jāveic 3 pilnīgi liekas operācijas.

Secinājumi – lai arī Nokia ar N8 mobilajiem telefoniem mēģina pietuvoties iOS un Android, līdz tiem vēl ir ļoti tālu. Protams, Symbian3 ir solis uz priekšu un Nokia priecē lietotājus ar visādiem aplikāciju ikonu efektiem, bet uz kopējā fona tas nepalielina vai neuzlabo šī mobilā telefona lietošanas ērtību. Šo aparātu drīzāk ir jādēvē par labu digitālo fotokameru ar mobilā telefona funkcijām, jo kamera tiešām ir pārsteidzoši laba. Nokia pacentās un aprīkoja N8 ar vienu no lielākajām ciparu matricēm (1/1.83″), priekš mobilā telefona ļoti labu objektīvu, xenon zibspuldzi un mehānisku aizvaru, lai pasargātu kameru un zibspuldzi no skrāpējumiem, putekļiem un bojājumiem. Mobilais telefons Nokia N8 ceļojuma laikā var aizvietot labu fotokameru, pēc fotogrāfiskajiem testiem pārspēj abus tuvākos konkurentus – Samsung Pixon 12 un SONY Cybershot HX5v, un darboties kā telefons, bet līdz biznesa līmeņa viedtālruņiem tam vēl ir tālu!

Pirkt vai nepirkt? Ja mobilais telefons tiek pamatā izmantots kā fotoaparāts, tad šis būs labs “divi-vienā” – lieliska kamera + mobilais ar multimēdiju funkcijām – ceļojumos par vienu verķi mazāk!