Nokia E7 Apraksts

Nokia E7 mobilais telefons tiek pozicionēts kā biznesa instruments – Nokia ClearBlack (uzlabota redzamība spilgtas saules apstākļos) 4″ Amoled ekrāns ar 16:9 ekrāna attiecību un 640 x 360 punktu izšķirtspēju. Tam ir iebūvēta izbīdāma pilnizmēra QWERTY klaviatūra, ar kuras palīdzību varēs lieliski ātri drukāt daudz tekstu. Izskatās, ka šis mobilais telefons sacentīsies ar labākajiem pārstāvjiem šajā nišā – HTC Desire Z, un tā galvenais pluss konkurences cīņā būs tieši šī pilnā QWERTY klaviatūra komplektā ar lielisko displeju.

Pateicoties sadarbībai ar Nokia oficiālo izplatītāju Latvijā – “Mobile Center” UAB, kur Nokia mobilos telefonus par izdevīgām cenām var iegādāties ikkatrs un pat pa vienam gabalam, (tel.: +371-67138628), portālam Mobilais Telefons bija iespēja šo telefonu izmēģināt dzīvē pat pirms oficiālās prezentācijas Latvijā.

Svarīgākie Nokia E7 mobilā telefona tehniskie parametri:

 • Izmērs 123.7 x 62.4 x 13.6 mm, svars 176g;
 • BL-4D 1200 mAh Li-Ion akumulators ar sarunu ilgumu GSM tīklā līz 540 minutēm (9h) un WCDMA tīklā līdz 300 minūtēm (5h), gaidīšanas režīms GSM tīklā līdz 430h un WCDMA tīklā līdz 470h;
 • Tīkli – GSM/EDGE 850/900/1800/1900, WCDMA 850/900/1700/1900/2100 ar automātisku pārslēgšanos starp tīkliem;
 • Datu pārraide – GPRS/EDGE klase B, HSDPA Cat9 ar maksimālo ātrumu līdz 10.2Mbps, HSUPA Cat5 2.0Mbps, WLAN IEEE 802.11 b/g/n;
 • Bluetooth 3.0, HDMI, High-speed USB 2.0 ar microUSB pieslēguma vietu, standarta 3.5mm audio pieslēgums;
 • Iespēja izmantot telefonu kā datu modēmu;
 • MS Outlook kontaktu, kalendāra un piezīmju sinhronizācijas iespējas;
 • Iebūvēta 16Gb atmiņa
 • 8Mpix kamera ar divām LED zibspuldzēm un 720p HD vide ieraksta iespēju
 • sekundārā VGA kamera video zvaniem
 • GPS un A-GPS uztvērējs, iespēja izmantot Wi-Fi pozicionēšanai, kompass un kustību/paātrinājuma sensori
 • Operētājsistēma Symbian^3 OS ar atbalstu Java MIDP 2.1, Qt 4.6.2, Flash Lite 4.0
 • Stereo FM radio ar RDS atbalstu

Jau tradicionāli, Nokia E7 mobilais telefons piedāvā visas šodien tik populārās iespējas – vienots sociālo tīklu atbalsts Facebook un Twitter izmantojot Nokia OVI sociālo tīklu aplikāciju, vienota e-pasta programma populārākajiem epasta provaideriem – Yahoo, Gmail, Windows Live Hotmail, POP/IMAP protokoli un Mail for Exchange ar iespēju skatīt un redaktēt pilnekrāna režīmā pielikumus – .doc, .xls, .ppt, .pdf un .zip failiem. Ir pieejami arī populārākie “čatu” klienti – OVI Chat, Yahoo, AIM, Windows Live, Gtalk un daudz kas cits – jaunāko ziņu rīki uz galvenā ekrāna, laika ziņas un daudz kas cits.

Pirmie iespaidi

Paņemot rokās Nokia E7 mobilo telefonu, uzreiz var saprast, ka tas tiešām ir biznesa klases telefons – tam ir kvalitatīvs anodēta alumīnija korpuss, labs, dzidrs un ass skārienjūtīgs ekrāns. QWERTY klaviatūra ir atsaucīga un patīkama – taustiņi ir ērti.

Dēļ alumīnija korpusa Nokia E7 ir samērā smags – to ļoti labi var just rokās un kabatā, tomēr nevarētu teikt, ka šis mobilais telefons ir par smagu – drīzāk tā svars netieši liek domāt, ka tas būs ļoti izturīgs. Nepārbaudījām :) Alumīnija korpuss it nemaz nav slidens – kas noteikti liksies patīkami tiem, kuriem telefoni mūždien krīt ārā no rokām.

Par programmatūru

Programmatūra ir Nokia E7 vājā vieta – tas darbojas uz Symbian^3 operētājsistēmas, kura funkcionalitātes ziņā atpaliek no Android un citiem konkurentiem, kā arī papildus programmatūras piedāvājums Android/iOS operētājsistēmām ir krietni plašāks, nekā Nokia OVI store.

Tomēr nevajadzētu to uztvert pārspīlēti – visas funkcijas darbojas pietiekami labi, un ja vien neesat zvērināts Android/iPhone, vai citas OS fans, atrast visu nepieciešamo un izdarīt, kas vajadzīgs, ļoti labi var arī Symbian operētājsistēmā.

Biznesa funkcijas

Kā jau minējām sākumā, Nokia E7 tiek pozicionēts kbiznesa/izklaides telefons – tāpēc mēģinājām notestēt, kā īsti tam sokas ar tipiskiem biznesa lietojumiem – e-pastiem, ofisa dokumentu lasīšanu un tamlīdzīgi.

Vispirms jau par galveno plusu – pilna QWERTY klaviatūra ir neaizstājama, ja jāraksta jebkāds garāks teksts – piemēram, detalizētāka atbilde uz e-pastiem, vai teksta dokumenta uzmetuma sastādīšana galīgi nesagādās grūtības. Ja jāraksta – pagaidām nekas labāks par īstu klaviatūru vēl nav izdomāts, un tas ir ļoti nozīmīgs šī telefona pluss, ja jums tas ir svarīgi.

E-pasta atbalsts uz Nokia E7 ir tieši tāds, kādu ir loģiski sagaidīt no mūsdienīga viedtelefona – Nokia E7 atpazīst GMail, Yahoo Mail, Exchange un citus populārākos servisus, kā arī push email tehnoloģiju. Proti, pilns džentlmeņa komplekts. Ir arī iespēja svaigākos e-pastus rādīt pēc noklusējuma galvenajā ekrānā (home screen), kas ir ērti.

Uz šī telefona darbojas arī Skype – proti, ja ir vēlēšanās, zvanus var veikt ne tikai caur GSM tīklu, bet arī caur Skype, kas, piemēram, sarunas ar ārzemēm var padarīt krietni patīkamākas finansiālā ziņā.

Lietišķam telefonam ir arī svarīgi, lai tas spētu rādīt ofisa dokumentus – vismaz puslīdz precīzi atainot to saturu. Protams, ka uz neliela ekrāna pilnā krāšņumā novērtēt menedžera sagatavoto prezentāciju nevarēs, bet gūt priekšstatu – bez problēmām. Nokia E7 atbalsta visus populārākos ofisa dokumentu formātus, piemēram, .doc, .xls, PDF.

Interneta pārlūkošana šajā telefonā ar iebūvēto pārlūku ir ērta – subjektīvi man Nokia E7 iebūvētais pārlūks patīk krietni labāk, nekā lejupielādējamais Opera Mobile (lai būtu godīgi, jāpiezīmē, ka runa, protams, ir tieši par šo telefonu – ir telefoni, kur Opera darbojas ļoti labi) Iebūvētais interneta pārlūks atbalsta arī Flash, varēju paklausīties jaunāko Laura Reinika veikumu draugiem.lv. SEB Ibanku gan neizdevās atvērt :)

Biznesā ir svarīga arī drošība – un par to šajā telefonā ir padomāts. Piemēram, tas atbalsta attālinātu ierīces nobloķēšanu un iztukšošanu – proti, zādzības vai nozaudēšanas gadījumā vismaz nebūs jāuztraucas par to, ka pēdējās ofisa ballītes bildītes ļoti svarīgie nākamā gada budžeta plāni pēkšņi kļūs publiski.

Izklaides iespējas

Smagi strādājot, pienākas arī kārtīgi atpūsties – tādēļ, kā tad īsti Nokia E7 ir ar visām audio, video, foto u.c. iespējām?

Tam ir iebūvētas divas kameras – viena ir 8 megapikseļu galvenā kamera, kura prot uzņemt pat 720p HD video, un otra ir videozvaniem domāta VGA izšķirtspējas kamera.

Mani, protams, visvairāk interesēja, kā darbojas galvenā kamera, un, lai jums būtu labs priekšstats, lūk, nu jau tradicionāla moča bilde, kas uzņemta ar Nokia E7 iebūvēto kameru (click uz bildes, lai redzētu to pilnā izmērā)

nokia e7 iebuveta kamera

Kā redzat, bilde visnotaļ kvalitatīva, un, ja slinkums staipīt līdzi atsevišķu “ziepjutrauku”, tad šis telefons visnotaļ ir spējīgs to aizstāt.

Kā ar video? Arī viss kārtībā, un izmantot telefonu tā vietā, lai staipītu līdzi DV kameru, ir tiešām ērti. Protams, vājā apgaismojumā un citos filmēšanai smagākos apstākļos var tomēr just, ka šī nav videokamera, bet telefons, tomēr, ja apgaismojums ir puslīdz labs, tad video sanāk smalks. Lūk, piemērs – un iesaku pārslēgt videorežīmu uz HD, ja gribat apskatīties, uz ko šis telefons ir spējīgs.

Video uz šīs Nokia var skatīties visdažādākos – sākot no YouTube (caur speciālu aplikāciju) līdz HD video – un kas ir īpaši patīkami, to var pieslēgt pie jebkura televizora, kuram ir HDMI ieeja. Ērti, ja minēto ofisa ballīti nofilmēto nopietno sarunu ar pazīstamu dzejnieku vēlaties parādīt arī tuvākajiem draugiem. Komplektā līdzi nāk arī HDMI kabelis, ar kuru šo mobilo telefonu varēs ērti pieslēgt pie televizora.

Navigācija

Var strādāt, un var izklaidēties – un reizēm taču gribas arī paceļot. Nokia E7 iebūvētā navigācija ir ļoti laba – strādā ātri, un, ja datus vienreiz esat lejupielādējis, tai pat nav nepieciešams patstāvīgs datu savienojums. Navigācija atbalsta gan braukšanas, gan kājām iešanas režīmus, un pateicoties spilgtajam AMOLED ekrānam, ir visnotaļ reāli pielietojama arī automašīnā, spilgtā saulē.

Nokia E7 baterijas kalpošanas laiks

Kā jau visiem viedtelefoniem, arī Nokia E7 ir jāstāv klusu, kad runa iet par baterijas darbības laiku – testējot bateriju izlādēju dienas laikā, un domāju, ka normāli lietojot, tās varētu būt divas, vai divarpus dienas.

Kopsavilkums – pirkt vai nepirkt?

Šis mobilais telefons nav lēts. Galīgi nē. Tā kā šī raksta tapšanas brīdī Nokia E7 vēl oficiāli netiek pārdots Latvijā, precīzu cenu nevaram nosaukt, tomēr tā varētu būt ap 400 latiem.

Nokia E7 pagaidām ir vienīgais telefons ar tik lielu un kvalitatīvu ekrānu UN pilnu QWERTY klaviatūru – tātad, ja šādas klaviatūras esamība ir jums būtiska, E7 būs ļoti laba izvēle.

Savukārt, ja pilna klaviatūra jums nav būtiska – uzmetiet acis arī citiem modeļiem, piemēram, Samsung Galaxy S, HTC Desire/Desire HD, iPhone 4. Tie, var gadīties, būs pat lētāki, un Android/iPhone(iOS) operētājsistēmas pārspēj Symbian^3, kurš, vismaz pagaidām, izskatās nolemts mūžīgā iedzinēja lomai.