Nokia C5 Apraksts

Apskatot Nokia C5-00, galvenais iespaids bija, ka šis mobilais telefons ir spējīgs uz ļoti daudz ko. Kā zināms, kas der visam, neder nekam – un mums atlika vien pārliecināties, vai šis teiciens atbildīs patiesībai arī attiecībā uz mobilo telefonu C5.

Pateicoties sadarbībai ar Nokia oficiālo izplatītāju Latvijā – “Mobile Center” UAB (tel: +371-67138628), portālam MobilaisTelefons bija iespēja šo telefonu kārtīgi izmēģināt dzīvē.

Vispirms – īss video apskats, un pēc tam iesakam iepazīties arī ar mazliet detalizētāku aprakstu zemāk.

Iespaidi

Nokia C5 ir budžeta klases piedāvājums, tomēr, kā tas ir ar daudz ko, budžeta klase iegūst aizvien vairāk biznesa klases ekstru, saglabājot pievilcīgo cenu.

Pie šādām ekstrām jāmin Nokia C5 spēja skatīt ofisa dokumentus (Word, Excel, PowerPoint, PDF), sūtīt un saņemt e-pastus (tiek atbalstītas pat Push Email tehnoloģijas, kā arī Exchange), internetu var skatīt ar Opera Mini pārlūku, kurš ir jaudīgs un strādā gandrīz ar visām iespējamajām weblapām.

Sociālo tīklu atbalsts arī ir plašs – ar speciālam aplikācijām tiek atbalstīts Facebook, Twitter, h5, YouTube, Myspace, un, protams, šo klāstu var paplašināt, izmantojot vai nu Ovi veikalu, vai arī lejupielādējot programmas no to izstrādātājiem. Mūsu pašu draugiem.lv gan nāksies pētīt, izmantojot iebūvēto Opera Mini – bet nekādas vainas nav, darboties var samērā ērti.

Šim telefonam ir arī navigācija, kura strādā ļoti patīkami un ir pilnīgi bez maksas. Līdz ko kā tā ir ielādējusi nepieciešamās kartes, nav vajadzīgs arī datu savienojums (atšķirībā no, piemēram, uz Google Maps bāzētiem risinājumiem, kas sastopami uz iPhone/Android veidotos telefonos).

Tā kā telefonā darbojas Symbian S60 operētājsistēma, iespējams uzinstalēt arī Skype – protams, darbināt to background’ā neizdosies dēļ OS ierobežojumiem, bet vajadzības gadījumā to var palaist.

Pie visām šīm funkcijām kā mīnuss jāatzīmē fakts, ka šim telefonam nav WiFi atbalsts – kas ir samērā pārsteidzoši un nedaudz traucē. Tomēr 3G atbalsts ir, tāpēc, ja vien atrodaties 3G pārklājuma zonā, datu pārraide notiks pietiekami ātri.

Kā jau minēju, telefons ir bāzēts uz Symbian S60 operētājsistēmas, kura nav pēdējais modes kliedziens, tomēr uz šī aparāta 600 MHz procesora darbojas ātri un stabili.

Iebūvētā kamera

Šī telefona pluss ir tas, ka tam ir divas iebūvētās kameras – viena priekšā un viena aizmugurē.

Telefona aizmugurē iebūvētā 3.2 megapikseļu kamera ir pietiekama, lai vajadzības gadījumā kautko nofotografētu, tomēr, protams, tā īsti neaizvietos fotoaparātu. Iebūvētā zibspuldze ir pietiekama, lai redzētu vismaz nedaudz pilnīgas tumsas apstākļos.

Iebūvētās kameras video izskatās šādi:

Nokia C5 iebūvētās kameras foto izskatās šādi:

Nokia c5 iebuveta kamera

Priekšā iebūvētā kamera ir ar VGA izšķirtspēju, un domāta videozvanu veikšanai – funkcionalitāte, kuru nepārbaudījām, jo pie mums videozvani īsti nav populāri un līdz ar to neatradām nevienu paziņu, ar kuru varētu šādā veidā papļāpāt.

Pirkt vai nepirkt?

Nokia C5 ir telefons, kurš dara labi visu (nu labi, ne visu, bet ļoti daudz ko), bet tam nav savas specifikas – lietas, kurai tas būtu kā radīts. Tā lielais pluss ir tiešām ērtā klaviatūra, kuras pogas ir lielas, spiežās patīkami atsaucīgi – domāju, ka tas patiks gados vecākiem cilvēkiem (un, ja godīgi – man arī – nepatīk man mocīties ar telefoniem).

Pie mīnusiem – nav WiFi, kas ir visai jocīgi, ņemot vērā šī telefona pārbagātību ar dažādām biznesa funkcijām, un samērā blāvais ekrāns.

Tātad- ja vēlaties telefonu, kurā ir daudz noderīgu funkciju, un kurš ir ar viegli spiežamiem, lieliem taustiņiem – Nokia C5 varētu būt viena no izvēlēm.