Nokia C5 03 Apraksts

Mobilie telefoni ar skārienjūtīgo ekrānu Nokia C5-03 pārstāv tā saucamo izklaides telefonu grupu, un, par savu visnotaļ nelielo cenu (raksta tapšanas brīdī tā bija ap 135 latiem) piedāvā ļoti daudz iespēju, piemēram, 5 megapikseļu kameru, WiFi, navigāciju, microSD līdz 16 GB atbalstu (2 GB karte ir iekļauta) un daudz citu.

Uz papīra šis telefons izskatās ideāli. Lēts un piebāzts ar noderīgām lietām. Kā tad ir dzīvē? Pateicoties sadarbībai ar Nokia oficiālo izplatītāju Latvijā – “Mobile Center” UAB (tel: +371-67138628), portālam MobilaisTelefons bija iespēja šo telefonu kārtīgi iztestēt dzīvē – lasiet tālāk, lai uzzinātu, kā visi labumi uz papīra izskatās dzīve.

Kas atrodas kastītē?

Atverot iesaiņojumu, kastītē atradām pašu Nokia C5-03, lādētāju, datora kabeli (kurš gan ir ļoti īss, aptuveni 10 centimetri, tādēļ, ja lietosiet šo telefonu kopā ar galddatoru, ir vērts pie viena nopirkt garāku) un lietošanas pamācības latviešu un krievu valodās (starp citu, labs iemesls, kādēļ pirkt tieši Latvijas tirgum domātos telefonus pie oficiāliem izplatītājiem).

Vizuālais iespaids

Vizuāli Nokia C5-03 izskatās pieklājīgi, un tajā pašā laikā stilīgi – to var droši likt uz galda biznesa sapulcē, vai arī vicināt pa gaisu ballītē, un par ko kautrēties īsti nebūs.

Mīnuss ir aizmugurējais vāks, kurš ir no spīdīgas plastmasas – tā principā momentā aplīp ar pirkstu nospiedumiem un tā vien prasās visu laiku to slaucīt tīru. Protams, šis nav vienīgais telefons, kurš cieš no šīs problēmas, bet pa lielam tā vien gribas apvaicāties ražotājiem – vai tiešām jums pašiem, džeki, sanāk šādas virsmas nenoķēpāt un viss ir labi?

Vēl negantāk liek ciest tas, ka kameras “acs” atrodas tur, kur runājot pa telefonu, gluži dabīgi sanāk novietot radītājpirkstu, un tā kā kamerai nav nekāda aizsega, pirms fotografēšanas iesaku pārliecināties, vai kamera atkal nav aizķepusi ar pirkstu nospiedumiem.

Svars telefonam ir patīkami viegls, un no rokām tas ārā neslīd.

Skārienjūtīgais ekrāns pats par sevi reaģē samērā labi, tomēr, man ir zināmi iebildumi pret to, kā Symbian S60 operētājsistēma nodrošina scroll u.c. bāzes funkcijas. Bet tas ir vairāk gaumes jautājums.

Kāds ir C5-03 lietojot?

Kopumā, šis mobilais telefons izmantojot ir ļoti patīkams, atskaitot dažus mīnusus. Bet par visu pēc kārtas.

Šim telefonam ir tiešām ļoti daudz dažādu funkciju, kā jau minēts raksta sākumā. Dažas no tām ir ļoti veiksmīgas, un dažas – mazāk.

Iebūvētā kamera ir izdevusies – tai ir 5 megapikseļu izšķirtspēja, un tā ir spējīga nofilmēt pietiekami adekvātu video ievietošanai YouTube. Piemēra pēc zemāk redzat video, kurš uzfilmēts ar mūsu testa modeli saulainā dienā.

 

Fotogrāfijas arī sanāk tīri labas – protams, jebkuram mūsdienīgam ciparu fotoaparātam tās būs labākas, tomēr, ja nu fotoaparāts nav paķēries līdzi, tad iemūžināt nemirstīgos skatus varēs arī ar šo telefonu.

Par Nokia C5-03 iebūvēto navigāciju man radās divējādas izjūtas – man ļoti patika tas, ka tā ir pilnīgi bez maksas, pēc karšu ielādēšanas neprasa aktīvu datu pieslēgumu, un piedāvā variantus gan braucējam, gan gājējam. Vienīgais mīnuss tai ir tāds, ka telefona ekrānam esot samērā grūti saredzamam saulē, izmantot to mašīnā saulainā dienā ir pagrūti.

Multimediju funkcijas, ciktāl tas attiecas uz audio klausīšanos, ir funkcionālas – tomēr, ja esat pieradis pie iPod, tad Nokia piegājiens lietu organizēšanai liksies nedaudz vecmodīgs. Un OVI store nav iTunes – izvēle ir visai ierobežota. Tomēr, tā kā var gluži vienkārši šajā tālrunī (pareizāk, tā microSD kartē) samest MP3… Nav nekāda iemesla apmeklēt OVI store.

Video skatīšanās no YouTube ir visnotaļ iespējama un, diemžēl, atkal nav labāka vārda – gluži vienkārši funkcionāla. Proti, nekas īpašs, bet iespēja ir un strādā. Man pietrūka iespējas ieslēgt augstāku izšķirtspēju video, bet, iespējams, es to vienkārši neatradu.

Izstrādājot Nokia C5-03 ir padomāts arī par biznesa lietotājiem – bet tikai daļēji. Patīkami ir tas, ka C5-03 atbalsta Exchange e-pastus, bet nav ne iebūvēta ofisa dokumentu atbalsta, ne PDF lasīšanas.

Mīnusi

Personīgi man vislielākais mīnus likās iebūvētā teksta ievade, kas izlec brīžos, kad kādā teksta laukā ir jāievada teksts. Īpaši tas traucē tad, kad jāievada Captcha lauks, vai, piemēram, tajā pašā YouTube meklējot video, var aizmirst par auto complete un priekšā teikšanu – tā kā teksts jāievada jaunajā logā, šīs funkcijas nestrādā.

Vēl viens mīnuss ir tas, kā Symbian S60 operētājsistēma organizē ekrāna pārtīšanu u.c. – tas prasa nedaudz pierašanas.

Kopsavilkums

Kopumā mobilais telefons Nokia C5-03 ir labs telefons, kurā par samērā pieticīgu cenu atradīsiet daudz visādu labumu. Ir arī viens otrs mīnuss.

Pirkt vai nepirkt?

Pirkt – ja vēlaties izklaides telefonu, kurā ir navigācija, WiFi, samērā laba iebūvētā kamera, un ja jums patīk telefoni ar skārienjutīgiem ekrāniem, un nevēlaties par to visu iztērēt briesmīgi daudz naudas.

Nepirkt – būtisku iemeslu nepirkt nav, tādu mīnusu, kuru dēļ šis mobilais telefons nebūtu lietojams, nav. Ja jums bieži gribēsies izmantot šo telefonu saulē, tad būs samērā grūti saskatīt, ko rāda ekrāns. Citādi – uzskatu, ka visu šo funkciju apkopojums par šo naudu ir labs pirkums.