Nokia C3 00 Apraksts

Nokia C3-00 ir mobilais telefons, kurš visvairāk noderēs tiem, kas ikdienā raksta e-pastus un atjauno savus Facebook/Twitter profilus – tādēļ, ka tam ir pilna QWERTY klaviatūra. Kas attiecas uz pārējo, šis ir budžeta klases telefons, bet tas ne vienmēr ir slikti – Symbian S40 ir vienkārša, bet stabila operētājsistēma, un Nokia ir pieņēmusi pareizu lēmumu – koncentrēties uz šī telefona stiprajām pusēm, un nemēģināt šajā telefonā iebāzt visu iespējamo.

Telefons ir vienkāršs, izskatās labi, un ir lēts – raksta tapšanas brīdī tā cena bija ap 80 latiem. Ko vēl var gribēt?

Pateicoties sadarbībai ar Nokia oficiālo izplatītāju Latvijā – “Mobile Center” UAB (tel: +371-67138628), portālam MobilaisTelefons bija iespēja šo telefonu kārtīgi izmēģināt dzīvē.

Nokia C3 – kam tas ir domāts?

Manuprāt, Nokia C3 ir jauniešu telefons, kuriem nepieciešams visu laiku būt “savienotiem”. Protams, izmantojot šo telefonu Latvijā, ir jāņem vērā, ka iebūvēts ir tikai Twitter/Facebook u.c. atbalsts, piemēram, draugiem.lv būs jāizmanto caur iebūvēto browseri. Tas ir samērā ērti, bet tomēr īsta aplikācija, kura ņem vērā konkrētā telefona iespējas, vienmēr ir labāk.

Nokia C3-00 savu vietu atradīs arī pie menedžeriem – proti, ar to var ļoti ērti lasīt un rakstīt e-pastus, tomēr, pirms izvēlēties tieši šo modeli, jāņem vērā, ka ofisa dokumentus ar to skatīties nav iespējams.

Iespaidi lietojot

Vispirms par ārējo – telefons izskatās patiešām labi, korpusa kvalitāte ir laba, un klaviatūra arī ir laba. Sanācis labi – šī frāze šo mobilo telefonu raksturo visprecīzāk. Nekas nav ideāls, nekas nav pa dārgo – bet viss ir labi.

Šis telefons izskatās tikpat labi, kā dārgākie, ar funkcijām pilnākie E63, un gan klaviatūra, gan ekrāns ir tikpat labi – klaviatūra ir stingra un atsaucīga, un ekrāns ir spilgts un labi redzams pat spožā saulē.

Telefons ir bāzēts uz Symbian S40, kura ir, pieklājīgi izsakoties, labi pārbaudīta vērtība (proti, novecojusi). Tomēr tas ne vienmēr ir slikti – telefons strādā stabili, to ir praktiski neiespējami uzkārt, un lai galīgi nejustos apdalīti, S40 izskats šajā telefonā ir izveidots adekvāts S60 versijai. Neskatoties uz to, ka S40 nav multitasking u.c. mūsdienīgu lietu, tas dara visu nepieciešamo, un dara to ātri un stabili, kas ir ļoti patīkami.

Šim telefonam ir jau pazīstamais Nokia mīnuss – gandrīz jebkurš ievades lauks tiek apstrādāts jaunā logā, ko atver operētājsistēma, tādēļ varam aizmirst par visiem autocomplete u.c. – piemēram, lai ievadītu draugiem.lv vēstules saņēmēja adresi, ir nepieciešams izmantot draugiem.lv kontaktus – savādāk saņēmējs netiek atpazīts.

Sociālie tīkli

Kā jau minēju raksta sākumā, šī telefona eksistences iemesls ir sociālie tīkli, un cilvēki, kuriem ir nepieciešams (darba specifikas dēļ, vai gluži vienkārši tāpat) tajos nepārtraukti atrasties.

Telefons nāk ar iebūvētu Twitter un Facebook atbalstu, un Ovi veikalā ir iespējams lejupielādēt aplikācijas citiem tīkliem, kā arī instant messenger atbalstus – jāsaka gan, ka Skype šim telefonam nav pieejams, acīmredzot, dēļ novecojušās operētājsistēmas.

Latvijā, protams, vismaz tikpat populārs, cik Facebook, ir arī draugiem.lv – un tam nu iebūvēta atbalsta nav. Tas ir jālieto caur iebūvēto web pārlūku (Opera Mini), kas ir visnotaļ ērts un ātrdarbīgs. Tas pats attiecas arī uz Odnoklasniki – iebūvēta atbalsta nav (nu, vismaz telefona Latvijai domātajā versijā).

E-pasti uz Nokia C3

Otrs iemesls, kādēļ tiek pirkti šādi telefoni ar pilnu QWERTY ir, lai uz tiem rakstītu e-pastus.

To atbalsta piedāvājums ir mūsdienīgs – ir iebūvēts atbalsts 3 populārākajiem (Yahoo, Gmail, Windows Live) un Nokia Ovi e-pastam (nezinu, kurš gan to izmanto). Tiek atbalstīti arī POP3, un vismaz teorētiski – Exchange pasti.

Darbs ar e-pastiem, ciktāl runa ir par lasīšanu/rakstīšanu ir ērts un noderīgs, tomēr biznesa videi pietrūkst ofisa dokumentu lasīšanas atbalsta.

Teksta ievade uz Nokia C3

Teksta ievade, pateicoties labajai klaviatūrai, ir ērta un ātra. Var rakstīt arī izmantojot latviešu simbolus (man vajadzēja apmēram 5 minūtes, lai saprastu, ka to dara, vienlaicīgi piespiežot Sym taustiņu un latviskojamo burtu). Teorētiski ir arī krievu valodas tastatūras izkārtojums, bet, tā kā tas nav uzdrukāts uz telefona, to var izmantot tikai tādā gadījumā, ja perfekti zinat to no galvas.

Šajā video var redzēt, cik ātri var tikt galā ar latviešu valodas vārdu “Zāģis”:

Nokia C3 iebūvētā kamera

Šim telefonam ir 2 megapikseļu kamera, kura, protams, neaizstās fotoaparātus un videokameras, tomēr tās uzņemto attēlu kvalitāte ir pietiekami augsta, lai vajadzības gadījumā fotografētu/filmētu un ar iegūto materiālu dalītos tajos pašos sociālajos tīklos.

Lūk, video piemērs:

Un foto piemērs:

Nokia C3-00 mīnusi

Nokia jauno modeļu jaukā īpašība ir tāda, ka milzīgu mīnusu tiem nav. Ir dažas lietas, ko lietot nav tik ērti, un ir lietas, kuru pietrūkst – bet nav nekā tāda, kas būtu pilnīgi nelietojams.

Pie Nokia C3 mīnusiem jāmin tas, ka tam nav 3G – būs lēnāka datu pārraide, kas telefonam, kurš ir domāts sociālo tīklu izmantošanai, ir samērā nepiedodami. Toties tam ir WiFi, un vietās,  kur ir pieejams pārklājums, strādāt ir jauki un ātri.

Kamerai nav zibspuldzes, tas kameras lietojamību ierobežo.

S40 ir veca operētājsistēma, un, lai gan tā ir stabila, tā tomēr ir morāli novecojusi – pieņemu, ka Nokia šo operētājsistēmu ir izvēlējusies tādēļ, ka šī telefona procesora jauda nav spējīga vilkt jaudīgāko S60 (kura arī nav pēdējais modes kliedziens).

Kopsavilkums

Kopumā šo telefonu droši var ieteikt – tas nav dārgs, ir stabils un izskatās labi. Ja jums ir nepieciešams mobilais tālrunis, kurš ļaus jums visu laiku atrasties tiešsaistē dažādos sociālajos portālos u.c. – šī būs vislabākā izvēle, it īpaši ierobežota budžeta apstākļos.