Nokia C1 01 Apraksts

Mobilais telefons Nokia C1-01 ir sākuma klases aparāts, kurš, visticamāk savu vietu atradīs pie lietotājiem, kuru prasības pret kamerām, video atskaņošanu, biznesa e-pastiem u.c. nav augstas – toties augstu tiks vērtēta C1-01 zemā cena un ilgais baterijas darbības laiks (mums sanāca ap 4 dienām, runājot diezgan daudz).

Latvijā šis aparāts ir nopērkams par aptuveni 35 latiem, kas to padara pievilcīgu izsniegšanai, piemēram, vecmāmiņai laukos, vai kā pirmo mobilo telefonu bērnam.

Pateicoties sadarbībai ar Nokia oficiālo izplatītāju Latvijā – “Mobile Center” UAB (tel: +371-67138628) , varējām notestēt šo mobilo telefonu dzīvē.

Kas atrodas kastītē?

Izsaiņojot kastītē atradām telefonu, lādētāju, lietošanas pamācību un austiņas – standarta Nokia komplekts.

Kāds ir vizuālais iespaids?

Vizuāli mobilais Nokia C1-01 ir visai pieticīgs, tomēr izskatās pietiekoši moderns, un tā forma ir patīkama turēšanai rokās. Īpaši mums iepatikās tas, ka telefons praktiski neslīd ārā no rokām – tādēļ, ka aizmugure tam ir no matētas plastmasas, kura ļoti stingri turas rokās, un uz kuras praktiski nepaliek pirkstu nospiedumi. Šis ir liels pluss, kurš nepiemīt daudziem dārgākiem telefoniem.

Kāds Nokia C1-01 ir lietojot?

Lietojot Nokia C1-01, tas raisa divējādas sajūtas – no vienas puses, tā ekrāns izmanto lielus fontus, padarot to viegli lasāmu arī saules gaismā un citos vājas redzamības apstākļos – bet, no otras, pogas tam spiežas grūti, ir slidenas, mazas un bieži gadījās nospiest ne to, ko vēlējos – grūti iedomāties, ka vieglāk klātos vecākiem cilvēkiem.

Zvanu kvalitāte un dzirdamība ir ļoti laba – braucot visai trokšņainā mašīnā, skaidri varēja saprast runātāju otrā galā. Patika arī fakts, ka Nokia C1-01 zvana ļoti skaļi – to varēs dzirdēt arī tad, ja tas atradīsies somā vai blakus istabā.

Protams, jebkura šī mobilā telefona īpatnība ir jāskatās kontekstā ar tā cenu, tomēr, tagad nedaudz par to, kas šajā telefonā nav īsti labi.

Piemēram, iebūvētā kamera. Teorētiski tā atbalsta 640×480 izšķirtspēju, kas ir gluži pieklājīga webkameras izšķirtspēja, tomēr praksē bildes sanāk pilnīgi miglainas – un par video filmēšanas iespēju nemaz nav vērts runāt – izšķirtspēja ir vēl zemāka (128×96, 10 kadru sekundē). Īsumā – kamera šajā telefonā varēja gluži mierīgi nebūt vispār.

Ja vēlēsieties uz šī telefona klausīties mūziku, tad nepieciešams būs klāt iegādāties MicroSD atmiņas karti, tomēr man ir aizdomas, ka šādi šis telefons tiks izmantots reti. Jebkurā gadījumā, tāda iespēja pastāv. Iebūvēts ir arī FM radio, kura uztveršanas spējas ir visnotaļ pieklājīgas, tomēr, attālāk no Rīgas varētu arī nebūt ideālas.

Šajā telefonā ir arī Opera Mini web pārlūks, kas ļauj atvērt lielāko daļu web lapu, tomēr, ekrāns ir tik mazs, ka salasīt ko vairāk par ziņu virsrakstiem būs grūti. Tomēr, ja vajag, arī to var darīt.

Kopsavilkums

Mobilie telefoni Nokia C1-01, nepretendējot uz lielām lietām, ir ļoti stabili un uzticami telefoni, kurus ir patīkami lietot un, ja jūsu prasības pret mobilo telefonu principā aprobežojas ar to, lai jūs būtu sazvanāms, vajadzības gadījumā spētu uzrakstīt kādu īsziņu un telefons nebūtu jālādē katru vakaru, tad šis telefons būs ļoti laba izvēle, pie tam par cenu, kādu grūti pārspēt.

Mēs šo telefonu droši varam ieteikt.