iPhone 5 – jaunumi un apraksts

Par iPhone 5 runā jau sen – kopš brīža, kad parādījās tagadējais – 4 modelis. Tas nekas, ka vēl itin nekas nav zināms, pat mēnesis, kad jaunie Apple mobilie telefoni parādīsies pārdošanā – tas netraucē baumot. Un ir jau arī par ko. Nolēmām veltīt vienu dienu un apkopot visu to, kas mums likās ticams vienā nelielā rakstā un nopublicēt. Par bildi uzreiz – tā noteikti nav jaunā Apple telefona spiegu foto, drīzāk, vēlmju apkopojums no lietotājiem. Gribētos gan, lai tas būtu tiešām jauns aparāts nevis atgremots 4G/S ar nelielu “feisliftu”. Mans personīgais viedoklis – būs jauns, jo konkurenti nestāv uz vietas.

Neskatoties uz to, ka konkrētas informācijas ir pamaz, atskaitot to, ka visticamāk jaunais Apple iPhone5 parādīsies 2011. gada Septembrī/Oktobrī (arī baumas), var veikt daudz minējumu par to, kāds būs jaunais telefons skatoties uz to, ko ir radījuši konkurenti un kādas ir jaunākās tendences viedo mobilo telefonu tirgū. Samsung tikko prezentēja savu jauno Galaxy S2, kas notika 2011. gada 13. februārī MWC (Mobile World Congress) Barselonā un tas noteikti rāda virzienu, kurā mobilie telefoni šodien attīstās – oled ekrāni, full HD video ieraksts utt.

iPhone5 displejs.

iPhone5 jaunajā modelī visticamāk būs oled ekrāns jau esošā noietā LCD displeja vietā. Samsung un Nokia jau veiksmīgi savos modeļos ir nodemonstrējuši visas oled ekrānu priekšrocības – fantastiskās krāsas, izcils kontrasts, ekrāna redzamību zem jebkura leņķa – tās ir tikai dažas no uzreiz redzamajām priekšrocībām. Bet tas vēl nav viss, bez tik acīmredzamām priekšrocībām ir vēl dažas, kas ir ļoti būtiskas mobilo telefonu ražotājiem – oled ekrāni ir daudz reizes plānāki salīdzinot ar LCD ekrāniem, jo tie spīd paši un tiem nav vajadzīgi nekādi papildus izgaismojumi kā tas ir patreiz ar LCD ekrāniem. Tas, savukārt nozīmē vismaz uz pusi plānāku ekrānu – vairāk vietas lācītim vēderā kur paslēpt pārējos labumus. Vēl viens joks, ko var izdarīt ar oled ekrāniem ir… tos var salocīt, jo tie var būt elastīgi. Varbūt Apple pārsteigs pasauli ar pirmo telefonu, ko varēs ērti salocīt kopā ar piecīšiem, ceineriem un divdesmitniekiem un… vienkārši ielikt makā. Joks, protams, bet ja nu.

Attēlā var redzēt kāds varētu izskatīsies iPhone 5 – no Ķīnas ražotāja noklīdušās itkā iPhone 5 detaļas ļāva uzmodelēt šādu prototipa versiju, kas izskatās puslīdz ticama… tikai, mūsuprāt, neglīta:

Tas, ko var redzēt attēlā izskatās nedaudz dīvaini un liek domāt par to, cik šī informācija ir patiesa – diez vai Apple radīs kautko tik briesmīgu. Ievietojām attēlu, jo var labi redzēt 3,5″ un 4″ ekrāna izmēra salīdzinājumu. Tas, ka ekrāna izmērs noteikti pieaugs vismaz līdz pilnām 4″ mūsuprāt ir fakts. Par ekrāna izšķirtspēju gan neko vēl nevar noskaidrot, bet visticamāk, ka tā būtiski nemainīsies – par iemeslu tam ir ekrāna attiecība. Cerams, ka palielināsies punktu skaits uz paša ekrāna.

Izmēri un korpusa materiāli.

Ņemot vērā to, ka jaunie viedie mobilie telefoni paliek arvien plānāki – to lieliski nodemonstrēja Samsung ar Galaxy S2 modeli (8,5mm plāns), ir pamats uzskatīt, ka arī jaunais iPhone5 notievēs vismaz līdz 9mm. Diez vai vairāk, jo  ir pamats domāt, ka Apple jaunā telefona korpusa uzbūvē vēl ar vien izmantos daudz metāla un stikla un, ja nu vienīgi korpuss nebūs no titāna sakausējuma, šāds risinājums vienmēr būs nedaudz biezāks un smagāks par kaut vai to pašu Galaxy S2, kuram ir pilnīgi plastmasas korpuss atskaitot ekrānu. Diez vai korpuss būs no titāna vai tā sakausējuma – sanāks pamatīgi pa dārgo. Iespējams, ka Apple beidzot paklausīs daudzo lietotāju raudām un aprīkos telefonu ar viegli izņemamu akumulatora bateriju. Pieredze rāda, ka katrs iPhone ir uzkāries vismaz vienu reizi un palicis stāvoklī, kad var vienkārši gaidīt, kamēr izlādēsies akumulators.

Kas būs lācītim vēderā?

Tas, ka jaunais iPhone5 mobilais telefons būs aprīkots ar vismaz divkodolu procesoru kura takts frekvence būs vismaz 1000Mhz ir fakts. Daudzi baumo, ka būs arī jaudīga grafiska karte lai 3D spēles un aplikācijas strādātu labāk. Skatoties uz to, ka tuvākie konkurenti jau šodien plātās ar 8 megapikseļu kamerām un 1080p Full HD video ieraksta iespējām, ir pamats domāt, ka arī janais Apple telefons būs aprīkots ar vismaz 8 un iespējams pat 10 megapikseļu kameru un noteikti ar 1080p Full HD video ieraksta iespēju. Iebūvētās atmiņas apjoms, visticamāk, sāksies ar tiem pašiem 16Gb – tas ir pilnīgi pietiekoši arī šodien.

Navigācija jaunajā iPhone5? Droši vien beidzot parādīsies pilnas navigācijas programma – Google maps tomēr nav īsti salīdzināms kaut vai ar to pašu TomTom vai Nokia risinājumu un, visticamāk, tas būs Google risinājums – neredzu īsti jēgu izstrādāt savu, ja ir labs un populārs risinājums ar bezmaksas kartēm un satelītu bildēm, turklāt tas, ko Google navigācija šodien demonstrē uz jaunākajiem Android viedajiem mobilajiem telefoniem ir visnotaļ fantastiski.

Neskatoties uz to, ka konkrētas informācijas par iPhone5 mobilajiem telefoniem ir arvien pamaz, balstoties uz pieredzi varu pateikt tikai to, ka tas būs kārtējais mākslas un augsto tehnoloģiju apvienojuma paraugs, kas neatstās vienaldzīgu it ne vienu – būs atkal jāstāv rindās un jāgaida nedēļām ilgi uz piegādi!