iPhone 4S apraksts – veca dziesma jaunās skaņās

iPhone 4S

iPhone 4S

iPhone 4S beidzot tika anonsēts – lieli svētki visiem lojālajiem Apple iPhone faniem… tikai nez kāpēc šķiet ka īstenībā nekādu svētku nav, drīzāk tieši otrādi – ilgi gaidītā iPhone 5 vietā lietotāji saņems 4S modeli kas ir gluži kā vecas dziesmas remikss – nekas būtiski jauns, šis un tas tikai nedaudz uzfrišīnāts. Mēs visi gaidīgām kautko superīgu – skatoties uz to kā Samsung un HTC mobilie telefoni griež pogas ar Android operētājsistēmu radot tiešām lieliskus mobilos telefonus ar skaistiem ekrāniem, ātriem čipiem, nomaināmiem akumulatoriem utml., gribējās cerēt, ka jaunais iPhone, kā jau tas bieži mēdza būt ar Apple, būs kaut kas īpašs – gluži kā ar pirmo iPhone 3G – pārsteidzoši labs. Izrādās – nekas tamlīdzīgs. Vecais korpuss, vecais ekrāns, mistiskas, acīm nemanāmas izmaiņas lācīša vēderā.

Būtiskākās izmaiņas ir sekojošas – jauns divkodolu procesors, ko ražo Samsung, jauna 8Mpix kamera ar Full HD 1080p video ieraksta iespējām un, pēc Apple vārdiem, jūtami (līdz 8h sarunu) ilgāks akumulatora darba laiks. Pārējās izmaiņas izklausās pēc, piedodiet, pamatīgas batonu stumšanas ausīs un makaronu kabināšanas aiz ausīm – ja jau prezentācijā pievērsa lietu tādām lietām kā foto attēlu uzņemšanas ātrumam salīdzinot to ar nu jau gandrīz gadu vecu Samsung mobilā telefona modeli un divām iebūvētām antenām, kas (beidzot) uzlabos signāla uztveršanas un sarunu kvalitāti – paši saprotat, šoreiz Apple ar jauno iPhone 4S īpaši nav ar ko palielīties – tā, skumīgs “facelift” tikai lai kautkas būtu un jauns burts vecā lūžņa galā.

Mūsuprāt šis brīnums jaunā iPhone 5 vietā ir radies vairāku iemeslu dēļ un būtiskākie varētu būt sekojošie (spekulācijas, neapstiprināta informācija) – kā viens no galvenajiem iemesliem šāda “facelift” modeļa radīšanai varētu būt tas, ka Apple ir ieslīdzis tiesu prāvās ar pasaulē lielāko ekrānu ražotāju Samsung, kā otru iespējamo iemeslu gribas minēt faktu, ka Apple jaunais iOS5, kas drīzumā parādīsies lietošanā, izraisīs kārtējos bremzēšanas svētkus visiem iepriekšējiem modeļiem tādējādi ar laiku piespiežot lietotājus iegādāties jauno 4S lai beidzot telefons strādātu cilvēcīgā ātrumā. Ja atceraties, tad Apple parasti piekopj šādu taktiku – parādās itkā jauns (piem iPhone 3G, 3GS, 4, 4G un tagad iPhone 4S) modelis, parādās programmas uzlabojums pēc kura iepriekšējie modeļi praktiski vairs nav lietojami – paliek tik ļoti lēni, ka lietotaji āgrāk vai vēlāk ir spiesti nomainīt to pret jauno modeli. Tas pats patreiz notiek ar iPad pēc jaunā iPad 2 iznākšanas – iepriekšējais pēkšņi sācis bremzēt pēc dažiem itkā nebūtiskiem OS uzlabojumiem.

Ko var sagaidīt? Kā parasti, esošo iPhone 4 paaudze līdz ar jaunā iOS 5 iznākšanu visticamāk, atkal paliks nenormāli lēna un, agrāk vai vēlāk, novedīs lietotājus līdz baltkvēlei piespiežot mainīt uz jauno iPhone 4S.

Vai ir vērts pirkt? Godīgi, domāju ka nav, drīzāk daudz labāk par to cenu iPhone 4S vietā iegādāties jauno iPad 2 bez 3G un tā vietā paņemt jauno Samsung Galaxy S2!