iPhone 4 Apraksts

Par iPhone 4 rakstīt ir grūti – kompānijas Apple jaunākais mobilais telefons ir “gadžets”, kuram ir piekritēji un nīdēji – vienaldzīgo nav, un savi argumenti ir abiem. Tomēr, tā kā LMT nesen paziņoja, ka no 7. februāra jebkurš klients var vienkārši ieiet veikalā (LMT/Trodeks) un iegādāties iPhone 4 bez nekādām rindām, nolēmu uzrakstīt šī telefona aprakstu – cerībā, ka tas palīdzēs jums pieņemt lēmumu par šī viedtelefona iegādi.

Pirmais iespaids par iPhone 4

Vizuāli iPhone 4 ir vienkārši apbrīnojami izveidots tehnoloģiskās mākslas darbs. Tā malas ir plūdenas, un izmantotie materiāli ir augstas kvalitātes. Paņemot rokās iPhone 4, ir pilnīgi skaidrs, ka turu premium klases telefonu – sajūta, kāda nerodas ar iepriekšējās paaudzes 3GS. Korpusa izmēri ir 115.2 x 58.6 x 9.3 mm, kas priekš viedtelefona ar tādu iespēju klāstu nav daudz – un subjektīvi, tas ļoti labi iet iekšā džinsu priekškabatā un nemaz netraucē arī sēžot.

Tomēr, neskatoties uz izskatu, kas liecina par robustumu, priekšējais stikls ir tieši tikpat vārīgs kā iepriekšējai paaudzei – tāpēc izmantot šo telefonu naidnieku apmētāšanai neiesaku, tomēr, nevajadzētu baidīties no tā, ka tas nokritīs – iPhone 4 ir pietiekoši izturīgs.

Tehniski jaunais iPhone 4 raisa pretrunīgas sajūtas – daži jauninājumi tiešām liek priekā smaidīt, savukārt daži vienkārši liek nodomāt – “tad beidzot”, un vēl daži ir, teiksim, ne pārāk izdevušies jauninājumi (FaceTime videozvani? Nopietni, tikai starp diviem iPhone 4, kuri darbojas WiFi zonā? Come on, Apple… turklāt, mēs visi zinam, kas ir Skype).

Liela problēma ir zināmās savienojuma problēmas, proti, pieliekot pirkstu pie korpusa alumīnija noteiktā vietā, zona krietni pasliktinās – Apple gan to solīja atrisināt 4.0.1 iOS atjauninājumā, bet cik skatījos, īsti tas nav izdevies – vēljoprojām, ja atrodaties vietā, kur pārklājums ir vājš, ir iespējas šādi pārtraukt savu sarunu.

Bilde ir tūkstoš vārdu vērta

Un Apple jaunais retina ekrāns ir ko vērts. Ar 960×640 izšķirtspēju un dziļām, skaidrām krāsām tas ir skaistākais ekrāns, kādu esmu redzējis. To darbina Apple A4 procesors, kas ir pietiekoši jaudīgs, lai visas darbības notiktu plūdeni un eleganti – pietiek piebilst, ka tas ir tas pats attēla procesors, ko izmanto iPad.

Iphone 4 iebūvētā kamera

Apple beidzot ir sapratuši, ka iebūvētā kamera mobilajos telefonos vairs nav tikai ķeksīša pēc, un ir aprīkojuši iPhone 4 ar visai nopietnu un izmantojamu 5 megapikseļu kameru. Tā spēj uzņemt HD video (720p), kurš atskaņojot izskatās plūdens un dzidrs, tādējādi sastādot nopietnu konkurenci atsevišķi nopērkamajām Flip kamerām. Fotogrāfijas arī iznāk ļoti labas, un, manuprāt, varat aizmirst par to, ka ceļojumā būtu jāņem līdzi vēl kāda mazā fotokamera (protams, ar spoguļkameras kvalitāti telefons sacensties nespēj, bet ar daļu no lētajām ciparkamerām – mierīgi). LED zibspuldze ir pietiekoši jaudīga sadzīves situācijām (un šīs situācijas ir tieši tās, kur tā tiks izmantota).

Videozvani – jo tu to vēlies pateikt acīs

Apple ir, pēc pašas apgalvojuma, “izgudrojusi” videozvanus – bet šajā gadījumā ar to ir jāsaprot Apples FaceTime tehnoloģija, kura man likās nedaudz šķērsa. Pirmkārt, tā darbojas tikai starp diviem iPhone 4, un otrkārt, šiem iPhone 4 jābūt ieslēgtiem WiFi tīklā. Lai gan saprotu tehnoloģiskos iemeslus šādām prasībām, tas man neliekas īsti praktiski un gudri.

Cik ilgi ir ilgi, jeb iPhone 4 uzlabotā baterija

Divos vārdos – ir labāk, nekā 3GS. Testējot pie normālas lietošanas – mazliet video, mazliet spēļu, mazliet sarunu, mazliet fotogrāfiju un mazliet video, telefons visnotaļ izspieda divas dienas, un izrādīja spējas uzsākt trešo, bet, tā kā man nākamajā dienā bija jābraukā apkārt pa pilsētu, uzliku to lādēties :)

Kopsavilkums

Tādā īsā rakstā, kā šis, protams, paspēju pieskarties tikai sev aktuālākajiem jautājumiem. Tomēr, īsumā mēģināšu savilkt Apple iPhone 4 plusus un mīnusus, un beigt ar slēdzienu :)

iPhone 4 Plusi

  • AppStore – nevienam citam telefonu ražotājam nav pieejama tik ērti lietojama un plaša bāze ar visdažādākajām aplikācijām
  • lieliska un noderīga iebūvētā kamera
  • premium izskats un sajūta lietojot
  • izcils ekrāns
  • kompānijas imidžs (nemaz nesakiet, ka jums tas nav svarīgi)

Iphone 4 mīnusi

  • Pārlūks neatbalsta Flash – YouTube video gan var skatīties, pateicoties īpašai YouTube aplikācijai, bet viss pārējais atkrīt
  • Pārāk liela atkarība no iTunes, lai ielādētu multimediju saturu
  • Uztveršanas problēmas – pieskaroties noteiktām vietām alumīnijā – kuras gan var viegli atrisināt ar apvalku, bet tad telefons ļoti daudz zaudē izskata ziņā
  • nav iespējams paplašināt atmiņu (to gan lielākoties vēlos ērtākai video failu atskaņošanai – citādi iebūvētie 16/32GB atmiņas ir pietiekoši daudz, lai tā nebūtu liela problēma)

Pirkt vai nepirkt?

Ja esat Apple produktu fans, pilnīgi noteikti – pirkt! Tāpēc, ka šis ir vislabākais iPhone uz doto brīdi, un tāpēc, ka pie problēmām, kuras ir šim tālrunim, noteikti jau esat pieradis, izmantojot iepriekšējo iPhone mobilo telefonu paaudzi.

Ja Apple jums neko daudz neizsaka, un vienkārši kārojas pēc kāda jauna gadžeta, iesaku paskatīties arī uz citiem viedtelefoniem, piemēram, HTC HD7 – varbūt tas jums patiks pat labāk. Bet tas nav Apple. :)

Šodien izvēle viedtelefonu ziņā ir daudz plašāka, nekā tā bija tad, kad iznāca pirmais iPhone. Tādēļ jaunais iPhone 4 mobilais telefons gluži vienkārši ir labs viedtelefons – ne vairs jaunus spēles noteikumus definējošs mārketinga monstrs.