iPad 2 apraksts

Apple iPad 2 tikko sāk parādīties pārdošanā ASV un, pārsteidzošā kārtā, arī Latvijas interneta veikali to jau piedāvā, kaut gan oficiāla prezentācija vēl nav bijusi. Nolēmu noskaidrot – kā īsti ir. Uzzvanīju uz kādu no interneta veikaliem – uz vietas iPad 2 nav, būšot nākamnedēļ 32Gb 3G modelis – cena Ls 795 (wow…). Uz atbildi – kas uzturēs iPad 2 garantijas saistības atbilde bija – Oficiālais Apple izplatītājs Latvijā. Interesanti. Uzzvanīju uz Capital, gribēju noskaidrot vai tas tiešām tā ir. Mani nepārsteidza atbilde, ka pirms iPad 2 oficiālās prezentācijas Latvijas republikā, garantijas tam nav. Arī pēc oficiālās prezentācijas šodien nopirktajam iPad 2 ar garantijas saistību uzturēšanu varētu būt problēmas, jo nav skaidra tā izcelšanās vieta. Sanāk līdzīga situācija, kā ar mobilajiem telefoniem – nopērk pa lēto kaut kur, piem. Ēģiptē, ieved pa kluso un paši uztur garantiju.

Capital pārstāvis gan teica, ja šodien iPad 2 ir nopirkts kādā no oficiālajiem Apple veikaliem, tad problēmu ar garantijas saistību uzturēšanu Latvijā (protams, uzrādot pirkumu apstiprinošus dokumentus) nebūšot.

Mēģināju noskaidrot kad pie mums oficiāli sāks tirgot iPad 2 – viens no Apple oficiālajiem izplatītājiem atbildēja, ka konkrēts datums nav noteikts un, var cerēt uz Aprīļa beigām (šis nav oficiāls paziņojums, bet gan darbinieka optimistisks viedoklis), bet, ņemot vērā to, kas notiek šodien pasaulē – rindas, iPad 2 hronisko trūkumu un, situāciju Japānā, Aprīļa beigas izklausās pēc optimistiskas prognozes.

iPad 2 būtiskākās atšķirības salīdzinot ar iepriekšējo modeli.

iPad 2 principā ir veikts labs iepriekšējā modeļa “face lift” – tika ņemtas vērā daudzas lietotāju vēlmes un pirmā iPad trūkumi/neērtības un veikti uzlabojumi. Vienā teikumā to var pateikt tā – viss labais, kas bija oriģinālajam iPad, jaunajā versija ir palicis vēl labāks. Dizains ir superīgs – noapaļotie stūri atvieglo planšetdatora turēšanu rokās. Tas ir arī palicis jūtami plānāks (apmēram par trešdaļu plānāks) un nedaudz vieglāks (apmēram 15% vieglāks salīdzinot ar iepriekšējo modeli).

Pilnīgi jauns ekrāna aizsargs – Smart Cover. Manuprāt, ģeniāls izgudrojums – ipad 2 ekrānu tagad aizsargās ar speciāliem (ap 20 gab) magnētiem aprīkots elegants pārvalks, kas vieglil transformējās… ja ne par šortiem, tad par ērti lietojamu iPad 2 atbalstu – manuprāt izcils izgudrojums, kas aizvietos neērti lietojamos ādas pārvalkus, maciņus utml. lietas.

Būtiskākā atšķirība ir iPad 2 ātrdarbībā – pilnīgi jauns A5 divkodolu procesors un jauns grafiskais čips padara iPad 2 gandrīz divas reizes ātrāku par iepriekšējo modeli. Grafikas ātrdarbība ir pieaugusi apmēram 9 reizes. To var lieliski just sķirstot weblapas – viss notiek ievērojami ātrāk! Spēļu fani noteikti priecāsies ātro grafiku un iespēju spēlēt ļoti kvalitatīvas 3D spēles.

Ekrāna izmērs un izšķirtspēja ir tāda pati kā pirmajam iPad un ekrāns arī ir tas pats – te, dīvainā kārtā, nekādu jauninājumu nav. Klīst visādas baumas, ka Apple ir atstājis “jaun ekrānu” kaut kādam “nākamajam upgrade”, bet tas ir maz ticams.

iPad 2 izmēri: augstums 241mm, platums 185.7 mm un tikai 8.8mm biezumā! Svars tikai 601g.

Divas foto kameras – viena uz priekšējā paneļa – paredzēta video zvaniem un otra aizmugurē – foto/video filmēšanai. Kvalitāte gan ir visnotaļ bēdīga – rodas iespaids, ka Apple iebūvēja kameras “ķeksītim” – konkurentiem ir, mums arī ir, bet kādas – to diez vai uzreiz smalki pētīs. Bildēs var redzēt salīdzinājumu ar iPhone 4 fotokameru:

Attēla autors: Hubert Nguyen no www.ubergizmo.com

Būtiski uzlabojās arī iPad 2 akumulatora darba laiks – Apple sola 10 stundas darba. Tā arī ir – domāju portatīvos datorus, braucot garākā ceļojumā, var mierīgi aizstāt ar iPad 2 – neredzu jēgu staipīt līdzi milzīgu somu ar pelēm, kabeļiem, barošanas blokiem u.c. lietām kamēr principā visu var izdarīt uz jaunā iPad 2.

iPpad 2 salīzinot ar iPad – vai ir vērts mainīt?

Uzskatu, ka nav vērts mainīt iepriekšējo iPad modeli pret jauno iPad 2 – nekas tik revolucionārs nav, protams, jaunais modelis ir plānāks, vieglāks un ātrāks, bet, ja ikdienā strādājam ar epastu, šķirstam weblapas vai lasam grāmatas, vecais modelis kalpos tik pat labi.

Domāju, ja nepietiek naudas jaunajam iPad 2, tad šis būs īstais brīdis sākt meklēt iepriekšējo modeli – jauni un gandrīz jauni jau šodien eBay ir nopērkami par aptuveni pus cenu, daudzi pat ar garantiju!