APSKATS: Nokia N9 – interesantākais 2011. gada viedtālrunis


Nokia izveidoto telefonu modeļu skaits sniedzas vairākos simtos, tomēr tikai daži desmiti modeļu gadu gaitā ir kļuvuši leģendāri. Tie tādi kļūst vai nu lielas popularitātes dēļ (visi taču atceramies Nokia 3310), vai arī konkrētās ierīces tehniski vai kā savādāk ir interesantas. Ja populāri telefoni var būt arī garlaicīgas ierīces, tad par tehniski interesantajām var parunāt. Jo tās taču ir interesantas. No nesenas Nokia pagātnes man atmiņā ļoti labi ir palicis Nokia N900 (lasi apskatu šeit), kas savulaik šķita sasodīti lieliska ierīce. Tas bija ne vien vizuāli pievilcīgs telefons, bet arī tehniski “advancēts”. Kā rozīnīte šai ierīcei bija tolaik (un patiesībā arī tagad) eksotiskā operētājsistēma Maemo. Lai arī pēc N900 Nokia izlaida veselu lērumu dažādu telefonu, tomēr tie vairs nespēja raisīt tik neviltotu interesi. N900 tā arī palika neizprasts, mazaktuāls, tomēr nenoliedzami unikāls produkts.

Izskatās, ka somu kompānija mums ir sagatavojusi vēl vienu līdzīgas emocijas raisošu ierīci – viedtālruni Nokia N9. Telefons tika prezentēts vasaras vidū un jau tad bija skaidrs, ka tas būs interesants. Nokia N9 var uzskatīt par pilnībā skārienjūtīgu telefonu, jo tam priekšpusē nav neviena taustiņa. Tagad šis tālrunis ir nonācis arī līdz Latvijai. Tam ir lielisks Nokia atturīgajā stilā ieturēts dizains un atkal eksotiska operētājsistēma. Nokia N9 darbina MeeGo, kuras saknes meklējamas arī Maemo, kas spēcina iepriekš pieminēto N900. Vispār interesanti. Lai arī Nokia grib, lai mēs skatamies Windows Phone virzienā, tauta ir stāvā sajūsmā par šo MeeGo tālruni.

Nokia N9 ir telefons bez fiziskām vadības pogām tā priekšpusē un visas darbības tiek veiktas pieskaroties tā 3.9 collas lielajam skārienjūtīgajam un izteikti košajam AMOLED displejam. Ierīcei ir lieliska 8 megapikseļu kamera ar kuru var uzņemt arī HD kvalitātes video. Telefons pieejams trijās košās krāsās (melns, zils un rozā), kā arī ar divās versijās pēc uzstādītās atmiņas apjoma – 16 vai 64 GB. Ierīce ir zibenīga pateicoties 1 GHz procesoram un 1 GB operatīvajai atmiņai. Pie šādiem dzelžiem pilnībā ar pieskārieniem vadāmā MeeGo operētājsistēma darbojas lieliski. Un tā ir patiess šīs ierīces kronis – beidzot pieskārienam ir īsta vara pār mobilo telefonu. Viss liekas tik intuitīvi un saprotami.

Ekrāns: 3.9 collas, 480×850 pikseļu izšķirtspēja, AMOLED kapacitīvais skārienjūtīgais ekrāns
Atmiņa: 1 GB RAM, 16/64 GB atmiņa lietotāja datiem
Procesors: 1 Ghz ARM Cortex A8 procesors, PowerVR SGX530 grafiskā apakšsistēma, TI OMAP3630 čipsets
Kamera: 8 megapikseļu kamera, 3264×2448 pikseļu izšķirtspēja, autofokuss, dubultā LED zibspuldze, Carl Zeiss optika. Spēj uzņemt 720p@30fps video.
Datu pārraide: GPRS, EDGE, HSDPA 14.4 Mbps, HSUPA 5.76 Mbps, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth v2.1 ar A2DP un EDR, microUSB v2.0
Operētājsistēma: MeeGo OS v1.2 Harmattan
Baterija: Li-Ion 1450 mAh (līdz 7h zvanu un līdz 450 h gaidīšanas režīmā 3G tīklā, līdz 50 stundām mūzikas klausīšanās)
Izmērs un svars: 116.5 x 61.2 x 12.1 mm, 135 g
Cenu kategorija: ~350-400 Ls

Komplektācija

Nopērkot Nokia N9, mēs telefonu saņemam ne pārāk lielā kastītē – tā ir tikai mazliet lielāka par pašu telefonu. Kopumā šī telefona iepakojums atgādina kaut kur jau iepriekš redzētas lietas. Palūkojies uz Apple iPhone iepakojumu un līdzība būs kā uz delnas. Komplektācijā bez paša telfona ir arī lādētājs, kas sastāv no interesanta paskata (apaļas) sienā spraužamas detaļas un tam klāt pievienojama microUSB datu kabeļa (ko var izmantot pieslēgšanai datoram). Līdz ar Nokia N9 saņemam arī austiņas, kā arī mazliet apdrukāta papīra.

Nokia N9 ir īsts skaistulis

Nokia N9 izskatās satriecoši labi un arī rokā telefons jūtas ērts. Pie 116.5 x 61.2 x 12.1 mm izmēra tas, pavisam noteikti, nav mazākais telefons. Tas ir lielāks par iPhone 4, bet mazāks par Samsung Galaxy S II. Nokia N9 sver 135 gramus un tas ir par 2 gramiem mazāk nekā iPhone 4. Tātad, šo telefonu rokā var just un būs cilvēki, kuru pirmais komentārs būs “Vai, smags tas telefons!”. Un, lai arī korpuss nav veidots no metāliskām detaļām, tas ir labi nostrādāts.

Nokia N9 korpuss veidots no viena plastmasas gabala (unibody dizains) un Nokia savos reklāmas materiālos šo plastmasu dēvē par polikarbonātu. Korpuss ir izturīgs, viegli matēts un dizains ir izteikti simetrisks. Tā vienkāršoti runājot – Nokia N9 ir sasodīti smuka plāksnīte. Telefons ir pieejams vairākās krāsās un interesanti, ka korpusi netiek krāsoti – tie tiek veidoti no dažādu krāsu polikarbonāta. Tādējādi arī pēc ilgākas lietošanas telefonam nebūs nolupuši un bezkrāsaini stūrīši, kā arī lielākas švīkas nebūs tik pamanāmas. Zemāk redzamajā video vari palūkoties kā top šis tālrunis.

Nokia N9 priekšpusi aizņem 3.9 collas liels AMOLED skārienjūtīgs displejs. Tas ir ļoti labi nostrādāts un pirmo reizi ieslēdzot telefonu, biju pārsteigts par košajām krāsām. Tātad, arī Nokia var savās ierīcēs iestrādāt fantastiskus displejus un to iepriekš pierādīja, piemēram, Nokia X7. Krāsas ir sulīgas, kontrasts ir augsts un kopējā attēla kvalitāte ir augstā līmenī. Nokia N9 displejam ir FWVGA (480 x 854 pikseļu) izšķirtspēja un izteikti liels pikseļu blīvums (251 ppi) – tātad attēli tiek attēloti asi un korekti. Ekrānu sedz Gorilla Glass pārklājums un ekrāns pa perimetru ir nevis plakans, bet mazliet izliekts uz augšu. Izskatās tas labi un arī uz tausti patīkami, jo ierīces sānos nav asu malu. Tas ir būtiski, jo darbojoties ar Nokia N9 ļoti bieži sanāk slidināties pa labi un pa kreisi. Uz ekrāna notiekošais ir labi redzams arī Saules gaismā un te laikam pie “vainas” ir īpašais polarizējošais ekrāna pārklājums. Kopējā klikšķi reģistrēšanas spēja ir laba un telefons labi saprot ko lietotājs ir gribējis uzspiest – labi tas ir jūtams padarbojoties ar labi nostrādāto virtuālo tastatūru. Ļoti patīkams sīkums, kas ir redzēts arī uz citiem Nokia tālruņiem, ir pulkstens, kas rādās arī uz nobloķēta ekrāna. Pieņemu, ka arī jūs bieži atbloķējat savu telefonu tikai, lai paskatītos kāds ir pareizs laiks. Kamēr citos telefonos mēs pastiprināti tērējam bateriju uz brīdi iekurinot visu displeju, Nokia tas nav jādara – laiks tiek rādīts nepārtraukti.

Telefona priekšpusē nav nevienas pašas vadības pogas un tamdēļ Nokia savos reklāmas materiālos šo ierīci lepni dēvē par pilnībā skārienvadītu tālruni. Virs displeja izvietots mazs gaumīgs skaļruņa caurums un zem displeja stikla augšpusē noslēpts apgaismojuma sensors. Zem displeja kreisajā pusē paslēpusies baltas gaismas diode, kas hipnotiski mirgo atbilstošos gadījumos un pa labi tik nepierastā vietā ieraugam videozvana kameras actiņu. Tik tiešām, vai tu zini daudz tādus telefonus, kuriem videozvana kamera ir novietota citviet nevis pierastajā augšējā labajā stūrī. Tiesa, izvietojums nekā neietekmē tās darbību.

Ierīces kreisajā sānā nav neviena taustiņa un varam pārmesties otra sāna izpētei, kur taustiņu ir vairāk. Te mēs atrodam skaļuma regulatoru, kas izpildīts viena fiziska taustiņa formā un zemāk izvietotu ieslēgšanas/bloķēšanas taustiņu. Ar to arī beidzas elementi ierīces labajā sānā. Savā ziņā arī šie taustiņi ir lieki, jo ekrānu mēs varam atbloķēt ar pirkstu divreiz pieskaroties ekrānam. Superīga ideja, ko neesmu redzējis realizētu uz citiem telefoniem.

Nokia N9 apakšpusē redzam caurumotu laukumu, kas sedz skaļruni un pieņemu, ka turpat kaut kur ir paslēpies arī telefona mikrofons. Skaļruņa izvietojums ir diezgan veiksmīgs, jo neapklusināsim to vienkārši noliekot uz galda kā tas notiktu ar telefoniem, kam skaļruņi izvietoti telefona aizmugurē. Tomēr izskatās, ka mazie caurumiņi visai ātri var aizsisties ar putekļiem.

Telefona augšpuse gan ir daudz interesantāka. Vienā sānā izvietots pavisam neinteresanta un pierasta 3.5 mm audio pieslēgvieta un blakus ir pāris “vāciņi”. Tuvāk audio pieslēgvietai izvietots microUSB ports un tam piekļūt var mazliet piespiežot plastmasas vāciņa vienu pusi. Tad tas smuki atlec un redzam portu. Otru vāciņu ir jāpiespiež uz leju un mazliet jāpabīda uz kreiso pusi. Pie tam, to var darīt tikai tad, kad ir atvērts microUSB portu nosedzošais vāciņš. Tad tad palecas uz augšu un varam izvilkt microSIM kartes turētāju.

Nokia N9 tāpat kā Apple iPhone 4 un iPhone 4S izmanto microSIM kartes, kas ir fiziski mazākas nekā pierastās SIM kartes. Tas, visdrīzāk, sagādās neērtības vairumam lietotāju, jo būs jāapgriež malas vecajai SIM kartei, vai arī jādodas pie operatora un jānomaina sava SIM karte uz microSIM. Bet kopumā, ļoti interesanti dizaina risinājumi pavisam maziem sīkumiem.

Nokia N9 aizmugurē uz ierīces pašā centrā izvietotas metāla josliņas redzam Nokia un Carl Zeiss optikas nosaukumus un pašu kameras actiņu. Nokia N9 aprīkots ar 8.7 megapikseļu kameru un spēj uzņemt 8 megapikseļu 4:3 formāta un 7.1 megapikseļu 16:9 formāta attēlus. Un tas ir labs rādītājs. Carl Zeiss veidotajai lēcai ir f/2.2 atvērtums un tas nozīmē, ka lielāks daudzums gaismas nonāk uz sensora un lietotājs var uzņemt labākas bildes tumšos apstākļos. Divu diožu zibspuldze ir novietota blakus kameras actiņai un tā ir pietiekami spoža.

Nokia N9 darbina MeeGo

Operētājsistēma MeeGo pavisam noteikti ir šīs ierīces nozīmīgākā komponente un patiesībā tā arī ir noteikusi kā šim telefonam ir jāizskatās vizuāli. Vienkārši un intuitīvi lietojama operētājsistēma burtiski kliedz pēc tikpat vienkārša un tīra dizaina. Manuprāt, Nokia šajā produktā tas ir lieliski izdevies.

Kā jau minēju iepriekš, Nokia N9 nav fizisku vadības taustiņu un gandrīz visu (atskaitot ierīces ieslēgšanu un ekrāna bloķēšanu) mēs varam veikt ar pieskārienu. Pat ekrānu var atbloķēt divreiz pa to uzsitot ar pirkstu. Kad esam to paveikuši, ieraugam mūsu ekrāntapeti un varam to nostumt nost (līdzīgi kā Samsung TouchWiz saskarnē). Jautrība šeit nebeidzas. Ja mēs telefonam aizbloķēto ekrānu pavelkam mazliet uz augšu un paturam kādu sekundi, apakšā parādās četras ikonas (zvani, ziņojumi, kamera un pārlūks). Proti, visas vajadzīgākās telefona iespējas uzreiz un vienuviet. Perfekti, jo nav pēc tām jārokas pa garo programmu sarakstu. Paldies izstrādātājiem!

Paziņojumi par neatbildētiem zvaniem un nelasītiem ziņojumiem parādās uz aizbloķētā ekrāna un pastumjot tos uz sānu uzreiz nonākam atbilstošajā lietotnē. Tāpat mazi paziņojumu simboli rādās blakus pulkstenim, kad ierīce pavisam aizbloķēta.

Kad esam tikuši garām bloķēšanas ekrānam, jautrība turpinās. MeeGo ekrāna augšpusē atrodam paziņojumu joslu, kas pati par sevi rāda laiku un informē par pieslēgumiem. Uzlikšķinam uz tās un atveras logs, kur varam mainīt ierīces skaļuma uzstādījumus, kā arī pārvaldīt Interneta, Bluetooth pieslēgumus. Turpat var vadīt Skype un Facebook statusu, ja izmantojam šos rīkus. Paziņojumu josla varbūt neizskatās tik labi kā Android telefonos, tomēr ir pilnībā lietojama un ērta.

Nākamā lieta, kam ir vērts pievērst uzmanību, ir mājas ekrāni. Tos mēs jau zinam no Android un iOS ierīcēm, kā arī aktīvi izmantojam aizkrāmējot ar dažādām sev vajadzīgām lietām. Nokia N9 šeit ir ieviesta zināma kārtība, telefonam ir 3 mājas ekrāni un tie neparedz lielas izmaiņas tādā formā, kā esam pieraduši. Proti, pašā kreisajā malā ir izvietots mājas ekrāns, kas attēlo vienotu paziņojumu plūsmu. Tur nebeidzami plūst paziņojumi no mūsu izmantotajiem sociālajiem tīkliem. Protams, tos var atslēgt, ja kaut kāpēc šie paziņojumi neinteresē. Šajā pat ekrānā telefons prot attēlot datumu un laika apstākļus. Kopumā tas viss izskatās riktīgi smuki.

Pa labi, vidējais, ekrāns ir atvēlēts lietotņu sarakstam. Tās režģa formā izkārtotas vertikāli ritināmā formā un uzstādot jaunu lietotni, tās ikona parādās lejā. Protams, to var pastumt uz citu vietu – vajag mazliet ilgāk paturēt uz tās pirkstu. Ikonas apaļotiem stūrīšiem un izskatās feini. Programmu sarakstā nav iespējas izveidot mapes un grupēt lietotnes.

Trešais, labajā pusē izvietotais, mājas ekrāns darbojas kā uzdevumu pārvaldnieks un tur redzam darbojošos lietotņu sīktēlus. Paturot ilgāk uz kāda no tiem, varam aizvērt programmu, kā arī aizvērt visas uzreiz. MeeGo darbības principā ir slidināšana (swype). Piemēram, darbojamies ar kādu programmu un nolemjam izdarīt kaut ko citu. Pavelkam no kāda ierīces sāna prom un konkrētā programma pazūd (iemieg). Šādi mēs varam darboties ar daudzām programmām un lēkāt starp tām ātri un vienkārši. Bez tam, telefons darbojas pietiekami naski arī pie lielāka atvērtu (iemidzinātu) programmu skaita.

MeeGo ir otrā lieta (pēc displeja), kas mani patīkami pārsteidz Nokia N9 telefonā. Esmu izbrīnīts par to cik daudzas lietas Nokia un Intel ir sapratuši pareizi un jau pirmajā ierīcē tas viss darbojas. Android savos pirmssākumos bija pavisam liels lamzaks un arī tagad šī platforma nav nekāda medusmaize. Apple iOS pirmās versijas (kad vēl tās nemaz nesauca par iOS) bija brutāli ierobežotas un tikai vairāku gadu gaitā šī platforma izauga par to, ko redzam tagad. Bet te, parādās kaut kāds MeeGo un svešā mēlē runājot “It just works!” Tiešām apbrīnojami!

Nokia N9 sakaru rīki

Telefonā iestrādātā telefongrāmata un ziņojumu rīks abi ir ieturēti vienkāršā dizainā un nav pārbāzti ar gaziljons iespējām pēc kurām alkst tikai retais. Telefongrāmatā pie kontaktiem var “piesiet” sociālo tīklu informāciju un pati pārvietošanās starp kontaktiem ir ātra un ērta. Telefongrāmatu ir iespējams sinhronizēt ar Exchange, Skype, Facebook, Twitter u.c. servisiem.

Kaut kur telefonā ir paslēpts otrs mikrofons un tas tiek izmantots aktīvai trokšņu slāpēšanai tāpēc sakaru kvalitāte ir laba arī trokšņainos apstākļos. Zvanīšanas rīks ir saprotams un vienkāršs pēc skata, tomēr tam nav Smart dialling iespējas. Te gan var izlīdzēties ar labi nostrādāto universālo meklētāju. Starp citu, no Nokia N9 saviem kontaktiem varam veikt zvanus caur Skype – tā ir labi iestrādāta telefona rīkā. Te vēl gribu piezīmēt, ka Nokia N9 prot ne tikai uzskaitīt zvanu un datu izmantojumu, bet arī paziņot lietotājam ja esam pārsnieguši to limitu. Interneta resuri gan ziņo, ka Nokia N9 ir aprīkots ar visnotaļ klusu skaļruni un tas draud rezultēties daudzos garām palaistos zvanos. Paklausījos un neteiktu, ka telefons ir daudz klusāks par citiem telefoniem. Bet man grūti spriest, jo visi mani telefoni ikdienā darbojas vibrozvana režīmā.

Ziņojumu jomā šie mobilie telefoni priecē, jo vienuviet savelk gan parastās SMS, gan MMS un visa veida čatus (piemēram, Skype un Facebook). Ziņojumi krājas pavedienos (threads) un ir gan iekrāsoti citās krāsās, gan viegli sakārtojami. To grūti tā aprakstīt vārdos, bet pabakstoties ar telefonu paši redzēsim cik tas ir ērts. Arī e-pasta klients ir pietiekami ērti lietojams, ziņojumus var kārtot pēc saņemšanas laika, nosūtītāja, izmēra, statusa vai prioritātes. Virtuālā tastatūra ir apbrīnojami labi nostrādāta un taustiņi, lai arī mazi, tomēr spiežas precīzi. Žēl tikai, ka pagaidām nav pieejama latviešu valoda un man nav informācijas kad tā būs pieejama šim telefonam.

Nevaru nepieminēt arī NFC tehnoloģijas atbalstu, kas Nokia N9 gadījumā var izvērsties diezgan noderīgs. Failu pārsūtīšanas gadījumā saliekam kopā divus NFC atbalstošus telefonus, tie paši pāris sekunžu laikā sapārojas un (caur Bluetooth) uzsāk datu pārraidi. Tas pats notiek ar dažādiem aksesuāriem. Noliekam Nokia N9 uz bezvadu skaļruņa, pāris sekunžu laikā abas ierīces sapārojas un varam iet prom – mūzika (caur Bluetooth) sāk skanēt bez lieka čakara.

Patīkami, ka Nokia N9 un MeeGo kā tāda izstrādātāji nav aizmirsuši par cilvēku vajadzību pēc Interneta pieslēguma koplietošanas. Telefons vienkāršā veidā var kļūt par WiFi hotspot un nodrošināt dzīvībai tik svarīgo Internetu datoram vai kādai citai pēc Interneta izslāpušai ierīcei.

Nokia N9 multimediju iespējas

Attēlu galerija ir vienkārša un saprotama. Galerija attēlus attēlo kā sīktēlu “sienu” – 15 bildes vienā ekrānā. Viss smuki ritinās, palielinās un attēlojas. Bildes var nodalīt (ar kameru uzņemtās, iecienītās, video u.c.). Bildes var skatīties slīdrādes režīmā, kā arī nosūtīt uz MMS, e-pastu, Bluetooth, NFC vai tīmekļa servisiem (Facebook, Twitter, Flickr, Picasa un YouTube).

Nokia N9 kamera ir laba un es pats šo telefonu izmantoju kā fotoaparātu aptuveni mēnesi. Kvalitātes pilnībā pietiek, lai uzņemtu bildes, ko apskatīt datorā un izlikt Internetā. Patiesībā Nokia N9 kamera uzņemto attēlu kvalitātes ziņā neko diži neatpaliek no tā 12 megapikseļu nezvēra ar ko aprīkots Nokia N8. Ar Nokia N9 var uzņemt arī 720p video, bet te jāņem vērā, ka telefons automātiski maina video framerate atkarībā no filmējamo notikumu intensitātes un dažkārt video var sanākt mazliet rausteklīgi. Respektīvi uzņemtie video ir labā kvalitātē, bet ne perfekti un satriecoši.

Telefona video atskaņotājs prot tikt galā ar DivX un XviD failiem līdz pat 720p kvalitātei ar vienu uzlādi varam skatīties līdz pat gandrīz 9 stundas video.

Mūzikas atskaņotājs arī ir vienkāršs pēc skata, tomēr pietiekami labs. Ja mums ir ielādēts kāds albums bez vāciņa bildes, telefons pats “uzzīmēs” šo vāciņu. Tāpat telefons uzskaita cik daudz kādas dziesmas esam spēlējuši, lai pēc tam varētu parādīt ieteikumus (arī no Ovi Music Store). Tiesa, atskaņotājam nav nedz ekvalaizera, nedz iespējas likt atkārtoti spēlēt konkrētu kompozīciju. Tomēr kopumā pleijeris izskatās feini, austiņās telefons spēj izdot labu skaņu un pavisam noteikti Nokia N9 var izmantot, lai klausītos mūziku.

Tīmekļa pārlūks ir vienkāršs un saprotams, taču tam nav Flash atbalsta. Biežāk apmeklētās lapas vizuāli pievilcīgā formā tiek attēlotas uzreiz atverot pārlūku un arī rakstot adresi tam paredzētajā laukā, telefons veiksmīgi piedāvā ieteikumus. Tīmekļa vietnes var atvērt jaunos logos un tie atsevišķi parādās mājas ekrānā kopā ar citām atvērtajām programmām. Kopumā pārlūks darbojas fiksi un lietošanā ērts.

Nokia N9 aprīkots ar lielisku bezmaksas navigāciju

Nokia ir milzīgi malači, jo savas lieliskās kartes savos telefonos piedāvā bez maksas. Nokia N9 nav izņēmums un te mums ir divas lietotnes. Maps un Drive. Pirmā parāda karti un apkārt esošos intereses punktus (POIs). Otrā, Drive, var tikt izmantota kā navigācijas rīks. Starp citu, ir iespējams lejuplādēt karšu datus pirms došanās uz kādu svešu valsti. Tas ir milzu pluss, jo nebūs jātērē dārgie viesabonēšanas megabaiti. Navigācija darbojas 74 valstīs visā pasaulē un kartes kopumā ir sagatavotas par 180 valstīm.

Lietotnes iegūstamas no Nokia Store

Kā jau modernam viedtālrunim pienākas, lietotnes ir iegūstamas no centralizēta veikala. Par tādu tiek izmantots Nokia Store (kas savulaik bija ar nosaukumu Ovi Store). Un te situācija ir visnotaļ bēdīga. Veikals feins, pievilcīgi nostrādāts, bet pašu programmu tur nav īpaši daudz. Un diemžēl neizskatās, ka situācija kardināli mainīsies šajā jomā, jo Nokia vairs neplāno veidot MeeGo ierīces un pati platforma arī jau ir tikpat kā izbeigusies. Tāpēc būs jāiztiek ar to mazumiņu, kas ir uzspēts sagatavot.

Secinājumi

Patiesībā Nokia N9 es vēlos nominēt kā lieliskāko 2011. gada gadžetu. Tas ir pievilcīgs no ārpuses un patiešām skaists iekšpusē. MeeGo ar pirmo šāvienu parāda kādiem ir jābūt mūsdienīgiem viedtālruņiem – kā visam ir jādarbojas intuitīvi, saprotami un bez mazākās aizķeršanās. Tas ir ko vērts, ar pirmo tālruni nonākt tur, kur ir ticis Apple ar iOS un kur vēl Android mēģina tikt. Tas tiešām ir fantastisks telefons. Bet diemžēl arī nolemts telefons. Nokia oficiāli ir atteikusies no MeeGo telefonu veidošanas un pati platforma ir tikpat kā izbeigusies. Un tas Nokia N9 padara par savā ziņā īpašu ierīci, kas mūsu sirdīs paliks vēl ilgi pēc tās pazušanas no veikalu plauktiem. Neizskatās, ka praktiska būs arī Android vai Symbian lietotņu darbināšana, tāpēc Nokia N9 var uzskatīt par zvaigzni, kas uzlec, kādu īsu brīdi paspīd pie mūsu debesīm un izplēn nebūtībā. Bet žēl!

Raksta autors: Kristaps no krizdabz.lv